Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe 2:1 Wiwę Goszcz

Piłkarze Górnika Wałbrzych, dotychczasowego wicelidera grupy IV ligi pokonali na wyjeździe 2:1 przedostatni zespół w tabeli – Wiwę Goszcz

Piłkarze Górnika Wałbrzych, dotychczasowego wicelidera grupy IV ligi pokonali na wyjeździe 2:1 przedostatni zespół w tabeli – Wiwę Goszcz. Pomimo zwycięstwa wałbrzyszanie przesunęli się na trzecie miejsce w stawce, bo Foto-Higiena Gać pokonała w Jaworzynie Śląskiej Karolinę aż 4:0 i wskoczyła na drugą pozycję. Zespół z Gaci ma bowiem od podopiecznych trenera Macieja Jaworskiego lepszy stosunek strzelonych i straconych bramek. Do sporych zmian na szczycie tabeli może dojść za tydzień, kiedy w 8 kolejce sezonu Górnik Wałbrzych będzie podejmował na swoim boisku lidera – Śląsk II Wrocław, a Foto-Higiena zmierzy się u siebie z Wiwą Goszcz. Być może jednak drużyna z Goszcza postawi się faworytowi. W meczu z Górnikiem walczyła dzielnie do samego końca.
Wałbrzyszanie musieli solidnie zapracować na zwycięstwo. W pierwszej połowie ekipa trenera Jaworskiego przeważała, miała kilka niezłych okazji do strzelenia gola, ale jedyne trafienie zaliczył w 25. minucie Mateusz Sobiesierski. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania gospodarze wyrównali. Zrobiło się nerwowo. Górnik starał się powalczyć o komplet punktów, ale oprócz rywali utrudniła mu to grząska murawa i padający deszcz. Decydującą bramkę, dopiero w 85. minucie strzelił Damian Dec.