Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 1:2 mecz kontrolny z Rakowem Częstochowa

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 1:2 mecz sparingowy z Rakowem Częstochowa. Był to pierwszy pojedynek kontrolny wałbrzyszan w czasie przygotowań do III ligowego sezonu.

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 1:2 mecz sparingowy z Rakowem Częstochowa. Był to pierwszy pojedynek kontrolny wałbrzyszan w czasie przygotowań do III ligowego sezonu. Wykorzystali obecność w Wałbrzychu drużyny z Częstochowa, która przebywa w Aqua Zdroju na obozie treningowym. Raków to silny przeciwnik, jedna z czołowych ekip II ligi. Po pierwszej połowie pojedynku na stadionie przy ul. Ratuszowej był jednak remis 0:0. W drugiej części spotkania, w 55. minucie, bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Orłowski i Górnik prowadził 1:0. Po chwili mogło być 2:0, ale Orłowskiemu nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Rakowa. To wyraźnie pobudziło zespół z Częstochowy. W 60 minucie wyrównał po golu testowanego zawodnika, a w 70. minucie piłka uderzana przez tego samego gracza odbiła się od Grzegorza Michalaka w wpadła do bramki Górnika. W zespole gospodarzy w tym sparingu nie zagrał nowy zawodnik Adrian Mrowiec, a wystąpił testowany piłkarz jednej z drużyn z niższych lig z naszego terenu. Wałbrzyszanie następny sparing rozegrają w sobotę, 11 listopada z Victorią Świebodzice.