Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:4 z Ruchem Zdzieszowice

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:4 z Ruchem Zdzieszowice. Był to ostatni mecz sezonu 2016/2017 w III lidze i zarazem ostatnie spotkanie wałbrzyszan na tym szczeblu rozgrywek. Podopieczni trenerów: Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego mają bowiem za sobą fatalny sezon, który zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli, wyprzedzając tylko bardzo słabą Olimpię Kowary, i spadają do IV ligi.

Górnik w Zdzieszowicach do przerwy przegrywał 0:2. W 32. minucie wynik otworzył bowiem Mateusz Szatkowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłał piłkę do siatki, a w 42. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Dariusz Zapotoczny.
Po zmianie stron jeszcze dwie bramki, w 56, i 63. minucie, strzelił Szatkowski.

Ruch Zdzieszowice – Górnik Wałbrzych 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Szatkowski (32), 2:0 Dariusz Zapotoczny (42), 3:0 Mateusz Szatkowski (56), 4:0 Mateusz Szatkowski (63)
Górnik: Jaroszewski, Tobiasz, Tyktor, Michalak, Krzymiński, Morawski, Popowicz (46 Bogacz), Dec, Bronisławski, Surmaj, Migalski (46 Sobiesierski).