Piłkarze Górnika Wałbrzych stoczyli wyrównany pojedynek w Głogowie i zremisowali z Chrobrym 1:1

Piłkarze Górnika Wałbrzych w sobotę, 28 lutego rozegrają ostatni sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej sezonu. Zmierzą się wtedy o godz. 12.30 w Wałbrzychu z Karkonoszami Jelenia Góra. Zespół trenera Jerzego Cyraka ostatnio zremisował na wyjeździe 1:1 z I-ligowym Chrobrym Głogów

W pierwszy weekend marca ruszają już rozgrywki ligowe a Górnik będzie grał o godz. 14 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Ostatnie sparingi wałbrzyszan pozwalają oczekiwać ich niezłych wyników w lidze i z optymizmem patrzeć na przyszłość. Zespół trenera Jerzego Cyraka pokonał bowiem 2:1 I-ligowy GKS Katowice, a ostatnio zremisował na wyjeździe 1:1 z także I-ligowym Chrobrym Głogów. Pomiędzy tymi meczami był jeszcze pojedynek z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska, ale wałbrzyszanie wystawili w nim do gry niemal wyłącznie juniorów i przegrali 1:3. Sporo o formie piłkarzy Górnika mówi sprawdzian w Głogowie. Wałbrzyszanie prowadzili tam wyrównaną walkę. Stracili co prawda bramkę w 28. minucie po golu Tomasza Zająca, ale w 76. minucie wyrównał Michał Oświęcimka. Górnik Wałbrzych grał w Głogowie w składzie: Kamil Czapla (46 Leonid Musin) – Dariusz Michalak, Tomasz Wepa, Stolarczyk, Mateusz Krzymiński, Michał Oświęcimka, Rafał Figiel, Kamil Śmiałowski, Grzegorz Michalak, Zdeněk Koukal, Aleksiej Pietrusiewicz.