Piłkarze Górnika Wałbrzych w drugiej kolejce IV ligi odnieśli drugie zwycięstwo

Piłkarze Górnika Wałbrzych w drugiej kolejce IV ligi odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali 4:2 Sokoła Wielka Lipa

Słabsza pierwsza połowa i zdecydowanie lepsza druga, ze szczęśliwym finałem. Tak wyglądał mecz Górnika Wałbrzych w drugiej kolejce sezonu IV ligi. Wałbrzyszanie pokonali w nim na wyjeździe 4:2 Sokoła Wielka Lipa. Pojedynek zaczął się jednak pechowo dla podopiecznych trenera Jacka Fojny. Już w 13. minucie sędzia uznał, że w polu karnym Górnika faulowany był zawodnik gospodarzy, podyktował jedenastkę i po chwili było 1:0 dla zespołu z Wielkiej Lipy. Kiedy w 42. minucie Orzeł wyprowadził skuteczny kontratak i było 2:0, z pewnością wielu kibicom przyszło do głowy, że wyraźna wygrana wałbrzyszan w pierwszej kolejce sezonu, u siebie 3:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie, była wynikiem słabości ekipy z Ząbkowic Śląskich. Górnik pokazał jednak, że jest mocny. Osiągnął wyraźną przewagę i jeszcze przed przerwą, w 45. minucie, kontaktową bramkę zdobył Damian Chajewski. Po zmianie stron wałbrzyszanie szybko doprowadzili do remisu, bo w 51. minucie gole z rzutu wolnego strzelił Michał Oświęcimka. Kolejne trafienie dla wałbrzyszan zaliczył w 82. minucie Mateusz Sobiesierski, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry, z rzutu karnego Dariusz Michalak.

Sokół Wielka Lipa - Górnik Wałbrzych 2-4 (2-1)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Tragarz (73 Rodziewicz), Wepa, Chajewski (86 Bogacz), Rytko, Oświęcimka, Sawicki (63 Sobiesierski), Woźniak (73 Młodziński).