Piłkarze Górnika Wałbrzych w meczu na szczycie IV ligi pokonali u siebie 2:1 Śląsk II Wrocław.

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 2:1 Śląsk II Wrocław. Był to mecz na szczycie grupy IV ligi. Przed tym spotkaniem obydwa zespoły miały na koncie po cztery zwycięstwa odniesione w czterech meczach. W tabeli prowadził Śląsk II, który miał lepszy bilans zdobytych i straconych bramek. W bezpośrednim starciu jednak wicelider z Wałbrzycha był lepszy i z kompletem punktów z pięciu kolejek, objął samodzielnie przodownictwo w tabeli (na drugim miejscy jest teraz Polonia Trzebnica, która ma o dwa punkty mniej od wałbrzyszan).
W meczu ze Śląskiem II, do przerwy był bezbramkowy remis. Pojedynek był w tym czasie wyrównany, jednak, żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Co prawda tuż przed przerwą, Dariusz Michalak umieścił piłkę w bramce gości, jednak sędzia gola nie uznał (dopatrzył się pozycji spalonej). Rozstrzygające trafienia wałbrzyszanie zaliczyli w drugiej części pojedynku. Najpierw w 50. minucie bramkę zdobył Szymon Tragarz, a w 71. minucie na 2:0 podwyższył Damian Chajewski. Gola dla rezerw Śląska Wrocław strzelił w 79. minucie Mathieu Scalet.

W pozostałych meczach kolejki:

Orzeł Prusice – GKS Mirków/Długołęka 4:2, Sokół Marcinkowice – MKP Wołów 3:1, Polonia-Stal Świdnica – Unia Bardo 2:0, Polonia Trzebnica – Bielawianka Bielawa 4:2, Piast Żerniki (Wrocław) – Sokół Wielka Lipa 1:1, Piast Nowa Ruda – Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:3, Nysa Kłodzko – Zjednoczeni Żarów 3:0.