Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 0:0 z liderem tabeli – GKS-em 1962 Jastrzębie

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 0:0 z liderem tabeli – GKS-em 1962 Jastrzębie. Górnik w tym meczu pokazał, że ma spory potencjał. Przy odrobinie szczęścia mógł nawet wywieźć z Jastrzębia-Zdroju komplet punktów.
Nasz zespół, który ciągle nie może uzyskać bezpiecznej przewagi punktowej nad drużynami ze strefy spadkowej, nie przestraszył się jednak starcia z bardzo silnym liderem. O tym jak mocny jest GKS, może świadczyć fakt, że pomimo wyniku meczu z wałbrzyszanami, który był dla gospodarzy właściwie stratą dwóch punktów, ekipa z Jastrzębia-Zdroju ma jeszcze i tak pięć punktów przewagi nad wiceliderem – Ruchem Zdzieszowice.

Górnik na początku spotkania na Górnym Śląsku prowadził z gospodarzami wyrównaną walkę. Z czasem jednak GKS zaczął uzyskiwać przewagę. Na szczęście dla gości nic z tej przewagi nie wynikało, bo gospodarze nie byli tego dnia skuteczni. Wałbrzyszanie również nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką GKS-u i do przerwy gole nie padły. Podobnie było po zmianie stron, ale w drugiej połowie, po trochę ponad kwadransie gry, Sebastian Surmaj oddał strzał, po którym piłka wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. Drużyna GKS-u miała też szczęście, kiedy w 86. minucie Marcin Morawski trafił z rzutu wolnego w słupek. Górnik grał już wtedy od około minuty z przewagą jednego zawodnika, bo czerwona kartkę zobaczył jeden z piłkarzy z Jastrzębia-Zdroju.

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Wałbrzych 0:0 (0:0)

GKS 1962 Jastrzębie: Jakub Świerczek - Dominik Kulawiak (85. Kamil Szymura), Kacper Kawula, Piotr Pacholski, Krzysztof Suchecki (43. Dawid Weis), Farid Ali (12. Adrian Kopacz), Marcin Ruda, Damian Tront, Dominik Szczęch (60. Wojciech Caniboł), Daniel Szczepan, Kamil Jadach.

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Kamil Młodziński, Sebastian Surmaj, Marcin Morawski, Jan Rytko, Kamil Sadowski, Kamil Popowicz (56. Damian Bogacz), Dominik Bronisławski, Denis Dec.

Sędzia: Mateusz Gałuszka (Jelenia Góra).
Żółte kartki: Kawula, Weis (GKS) oraz Rytko, Młodziński, Michalak (Górnik).
Czerwona kartka: Pacholski (GKS).