Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 1:1 ze Stalą Brzeg

Dariusz Gdesz

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 1:1 ze Stalą Brzeg. Po przegranym kilka dni temu 0:2 meczu na własnym boisku z rezerwami Górnika Zabrze, taki wynik można uznać za korzystny. Tym bardziej, że Stal jest drużyną z czołówki tabeli, a Górnik znajduje się tuż nad strefą spadkową. Jednak właśnie ze względu na niską pozycję wałbrzyszan, trochę szkoda straconej szansy ma zdobycie kompletu punktów. Ekipa trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego rozegrała bowiem ze Stalą całkiem dobre spotkanie. Nasi piłkarze objęli prowadzenie już w 10. minucie po trafieniu Dominika Bronisławskiego. Ta bramka dodała im pewności siebie i przez prawie całą pierwsza połowę mieli lekką przewagę. Dopiero pod koniec tej części spotkania gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Stal wyrównała w 52. minucie, i było 1:1. Żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku.

Stal Brzeg - Górnik Wałbrzych 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bronisławski (10), 1:1 Żegleń (52)

Górnik: Jaroszewski, Tyktor, Tytman, Michalak, Krzymiński, Morawski, Rytko, Popowicz, Dec, Bronisławski, Sadowski oraz Bogacz, Dec, Sobiesierski