Piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 2:2 z drużyną MKP Wołów

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z niedawnego meczu z Bielawianką)

Piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych zremisowali na wyjeździe 2:2 z drużyną MKP Wołów. Remis i zdobycie jednego punktu nie jest złym wynikiem, chociaż nie jest też dla wałbrzyszan powodem do dumy. Zespół z Wołowa jest bowiem jedną z najsłabszych drużyn grupy. Górnik w starciu z tym rywalem szybko osiągnął przewagę, ale w 30. minucie nasi obrońcy popełnili błąd, piłka pod bramką Damiana Jaroszewskiego trafiła do zawodnika gospodarzy i było 1:0 dla MKP. Ekipa trenera Jacka Fojny nie podłamała się takim obrotem sprawy i nadal atakowała. Niestety wałbrzyszanom brakowało szczęścia przy wykańczaniu akcji ofensywnych i do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie zespołu z Wołowa.
Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie i w końcu w 65. minucie Miłosz Rodziewicz trafił do bramki gospodarzy. Było 1:1, a Górnik nie zwalniał tempa. Kilka niezłych zagrań wałbrzyszan i w 75. minucie goście prowadzili 2:1. Bramkę dającą prowadzenie strzelił Rodziewicz. Górnicy kontrolowali wydarzenia na boisku i wydawało się, że zdobędą komplet trzech punktów. W 85. minucie jednak sędzie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jaroszewski jedenastkę obronił, ale po chwili po rzucie rożnym, gospodarze zdołali go pokonać. Było 2:2 i wynik już nie uległ zmianie.