Piłkarze Lechii Dzierżoniów nie zwalniają tempa, wygrali w Oławie i nadal są liderem tabeli

Piłkarze III-ligowej Lechii Dzierżoniów spisują się w tym sezonie znakomicie. Zespół z Dzierżoniowa przed tygodniem, w pierwszej kolejce na wiosnę, pokonał u siebie 3:1 Bystrzycę Kąty Wrocławskie i zajął pozycję lidera tabeli. Teraz Lechia wygrała na wyjeździe 1:0 z MKS-em Oława i utrzymała pierwsze miejsce w stawce. Goście nie rozegrali w Oławie najlepszego spotkania, ale nie pozwolili strzelić sobie gola, a w 68. minucie bramkę dla nich zdobył Paweł Ochota.
Pozostali III-ligowcy z naszego terenu grali w kratkę. Broniąca się przed spadkiem Bielawianka Bielawa wygrała na swoim boisku 2:1 z KP Brzeg Dolny. Gospodarze do przerwy prowadzili w tym spotkaniu 2:0 po trafieniach: Seweryna Ślepeckiego (z rzutu karnego) i Adriana Niewiadomskiego. Po zmianie stron goście strzelili kontaktowego gola, ale więcej bramek w tym meczu już nie było.
Niestety na swoim boisku przegrała Polonia-Stal Świdnica. Świdniczanie grali co prawda z wiceliderem tabeli, Formacją Port 2000 Mostki, ale byli wyraźnie lepsi od gości. Podopiecznym grającego trenera Marcina Morawskiego zabrakło jednak tym razem skuteczności, a Formacja wykorzystała dwie z nielicznych sytuacji podbramkowych. Mecz w Świdnicy zaczął się od gola dla gości już w 28. sekundzie. W 11. minucie było już jednak 1:1 po samobójczym trafieniu przyjezdnych. Później była cała masa niewykorzystanych przez Polonię-Stal okazji do objęcia prowadzenia. Nieskuteczność zemściła się, bo Formacja Port 2000 Mostki strzeliła gola na wagę trzech punktów w 90. minucie.