Piłkarze Polonii-Stali Świdnica w finale okręgowym Pucharu Polski pokonali 2:0 Bielawiankę

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica powtórzyli wynik sprzed roku i zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W meczu finałowym pokonali 2:0 swojego III-ligowego rywala – Bielawiankę Bielawa.

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W meczu finałowym, odbywającym się w Dzierżoniowie, drużyna trenera Marcina Morawskiego pokonała 2:0 swojego III-ligowego rywala – Bielawiankę Bielawa. Spisujący się ostatnio bardzo dobrze w lidze świdniczanie musieli jednak na zwycięstwo solidnie zapracować. W pierwszej połowie Bielawianka nastawiła się na obronę bramki i tylko wyprowadzała kontry. Po zmianie stron zespół z Bielawy, broniący się przed spadkiem z III ligi, pokazał, że nie jest słabeuszem. Bielawianka niespodziewanie osiągnęła przewagę, a w 50. minucie po strzale Daniela Chęcińskiego z rzutu wolnego, Polonię-Stal od utraty bramki uratowała poprzeczka. Jednak w 65. minucie gola dla świdniczan strzelił głową Grzegorz Borowy. Ten sam zawodnik w 85. minucie ustalił wynik spotkania. Polonia-Stal Świdnica wygrywając finał powtórzyła wynik sprzed roku.

Polonia-Stal Świdnica - Bielawianka Bielawa 2:0 (0:0)
Bramki: Borowy (65 i 85)
Polonia-Stal: Stitou, Pankowski, Salamon, Sudoł, Luber, Szuba (72 Tobiasz), Rytko, Tarnov (90 Gładysz), Jaros (63 Kukla), Skrypak (87 Sowa), G. Borowy