Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Płatna wieża widokowa w Wałbrzychu. Czy to dopiero początek? Mieszkańcy Szczawna-Zdroju dyskutują o swojej wieży

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Przymiarki władz Wałbrzycha do wprowadzenia opłat za wejście na budowaną w Parku Sobieskiego wieżę widokową wzbudziły lawinę komentarzy nie tylko na terenie miasta. Mieszkańcy Szczawna-Zdroju na forach internetowych zastanawiają się, czy skoro sami zapłacą więcej niż wałbrzyszanie za wejście na wieżę w Wałbrzychu, to powinni wymagać podobnych opłat od wałbrzyszan odwiedzających Wzgórze Gedymina.

Spis treści

Płatnia wieża w Wałbrzychu - w mediach społecznościowych trwa debata o zasadności opłat

Debata nad odpłatnością wejścia na wieżę widokową w Szczawnie-Zdroju dla mieszkańców Wałbrzycha toczy się w sieci m.in. na forum "Nasze Szczawno-Zdrój"

- W Szczawnie-Zdroju wejście na wieżę widokową jest bezpłatne, podczas gdy władze Wałbrzycha planują wprowadzenie opłat, argumentując to względami bezpieczeństwa oraz kosztami utrzymania wieży. Jednocześnie prognozując w budżecie dochody z biletów wstępu na poziomie 1,2 miliona złotych. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści ze Szczawna-Zdroju będą zobowiązani do zapłacenia opłaty w wysokości 10 zł - piszą administratorzy tego forum i zadają mieszkańcom szereg pytań.

Oto one:

  • Czy uważacie, że dla turystów, którzy płacą opłatę klimatyczną i korzystają z atrakcji w Naszym Szczawnie-Zdroju, oraz dla mieszkańców i sanatoriuszy, wstęp na wieżę powinien być bezpłatny lub kosztować symboliczną złotówkę?
  • Czy powinniśmy wprowadzić wyższą opłatę dla pozostałych odwiedzających?
  • Co myślicie o pomyśle na kartę mieszkańca, umożliwiającą korzystanie z pijalni, teatru i innych atrakcji za symboliczną opłatą?

O planowanych opłatach za wejście na wieżę w Wałbrzychu pisaliśmy

Mieszkańcy uzdrowiska przeciwko nowym opłatom

Komentarze dotyczące nowych opłat nie są przychylne. Przytaczane są przykłady nowobudowanych atrakcji, za które opłat nie będą pobierane.

Inni uznają pomysł wprowadzania nowych opłat za żart: - Ani złotówki nie powinni pobierać, może na Słonecznej albo Zuchu też będzie opłata za plac zabaw dla najmłodszych?, żart.

- Widzę, że szełemejoza robi się zaraźliwa. Nie idźcie w tę stronę - przestrzega jeden z dyskutujących.

Tymczasem, dyskusja jest póki co czysto akademicka, z racji tego, że w uzdrowisku nie ma planów wnoszenia nowych opłat. A co Wy myślicie? Czy symboliczne opłaty za wejście na wieże widokowe powinny być regułą?

Przypominamy zdjęcia szczawieńskiej wieży i jak do niej trafić

Wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina to wielka atrakcja Szczawna-Zdroju

Płatna wieża widokowa w Wałbrzychu. Czy to dopiero początek?...

Opłaty za wejście na wieżę widokową od lat obowiązują w przypadku zabytkowej wieży na Wielkiej Sowie. Jednak to raczej wyjątek niż reguła.

Budowa wieży widokowej w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu jest na ukończeniu

Obecnie wieża widokowa w Wałbrzychu jest już niemal gotowa. Zostały prace ziemne, osadzenie ostatniego piętra i otoczenie wieży siatką okrywającą. Przypominamy widoki z tego docelowo 37,5-metrowego obiektu.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto