Po 3:1 w Ząbkowicach i Świdnicy

Sporo bramek naszych trzecioligowców

Rozstrzelali się w ostatniej kolejce nasi III-ligowcy. Aż trzy zespoły strzeliły po trzy gole. Szkoda tylko, że w jednym spotkaniu odbyło się to kosztem czwartej drużyny z naszego terenu, bo Lechia Dzierżoniów zdobywając trzy bramki pokonała na wyjeździe 3:1 Orła Ząbkowice Śląskie. Ekipa trenera, Zbigniewa Soczewskiego spisuje się jednak ostatnio bardzo dobrze i wygrała w Ząbkowicach Śląskich zasłużenie. Co prawda do przerwy Orzeł prowadził 1:0 po dobrze wykonanym przez Piotra Woźniaka w 44. minucie rzucie karnym, ale po zmianie stron do siatki rywali trafiali już tylko goście. Zrobili to: Mateusz Kuriata, Kamil Śmiałowski i Kamil Kuska. Także 3:1 wygrała Polonia Świdnica, która podejmowała na swoim boisku Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Poloniści objęli prowadzenie w 13. minucie po golu Gracjana Klimczaka, a w 40 minucie na 2:0 podwyższył Kamil Kukla. Prowadzenie gospodarzy 2:0 utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron Piotr Janusz zaliczył kontaktowe trafienie dla Motobi, ale po chwili wynik ustalił Szymon Borowy. Najmniejszych problemów z pokonaniem Polonii Trzebnica nie miała natomiast Bielawianka Bielawa. Zespół z Bielawy wygrał u siebie 3:0 po bramkach Daniela Chęcińskiego w 42. i 63. minucie oraz Pawła Ochoty w 73. minucie.