Półmaraton dla Szcześniewskiego

W biegu w Boguszowie-Gorcach wystartowało ponad 150 zawodników.

Miłosz Szcześniewski ze Wschowy wygrał półmaraton rozgrywany po raz trzeci w Boguszowie-Gorcach. Pokonał on dystans 21 kilometrów w czasie 1 godz. 20 min i 12 sek. Zawody były mocno obsadzone. Na dystansach 21 i 10,5 km. rywalizowało około 170 osób. Oprócz miłośników biegów przełajowych z całego kraju zjawili się także zawodnicy z zagranicy. Drugi na mecie na dystansie 21 km., ze sporo słabszym czasem od Szcześniewskiego zameldował się Anatolii Demyda z Ukrainy (1.29.12), trzeci był wałbrzyszanin Marek Swoboda (1.30.03). Czwarty przybiegł Kenijczyk Robert Yegan (1.33.40). Piąta była najlepsza z pań, Dominika Wiśniewska z Zabrza (1.40.09). Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Danuta Piskorowska z Wrocławia (1.40.34), a trzecie Ewelina Matuła z miejscowości Brzoza (2.02.34). Dystans 10,5 km. pierwszy pokonał Maciej Bierczak z Porąbki (o.39.16), drugi był Michał Koszewski z Boguszowa-Gorców (0.42.24), a trzeci Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry (0.43.36). Rywalizację pań wygrała Anna Ficner ze Złotoryi (0.46.47), przed Elżbietą Jarosz z Wrocławia (0.50.55) i Magdą Frąckowiak ze Wschowy( 0.53.49).