Polonia pokonała Orła

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo świdniczan na własnym stadionie

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie odniosła Polonia Świdnica. Świdniczanie wygrali 1:0 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 61. minucie Wojciech Szuba. Było to trzecie zwycięstwo Polonii w trwających rozgrywkach. Dzięki wygranej ekipa ze Świdnicy pnie się powoli w górę tabeli. Zespół, który zaczął fatalnie sezon i był nawet w strefie spadkowej, zajmuje obecnie jedenaste miejsce w stawce. Polonia rozegrała przy tym tylko siedem spotkań, a rywale osiem lub dziewięć. Kibice ze Świdnicy mają zatem powód do zadowolenia. Niestety na pewno zmartwili się w Ząbkowicach Śląskich, bo przez tę porażkę Orzeł stracił pozycję lidera. W Świdnicy, po pierwszej bezbramkowej połowie goście ruszyli do ataku, ale po golu Szuby gra się wyrównała. Żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Porażkę Orła wykorzystał MKS Oława, który pokonał u siebie 2:1 Bielawiankę Bielawa i objął przodownictwo w tabeli. W Oławie goście prowadzili do przerwy 1:0 po golu w 41. minucie Dawida Waca. Po zmianie stron MKS rozstrzygnął jednak losy pojedynku na swoją korzyść. Bardzo dobrze w ostatniej kolejce spisała się natomiast Lechia Dzierżoniów. Pokonała ona na wyjeździe 2:0 Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie.