Polskie siatkarki przegrały 1:3 z Dominikaną ostatni mecz turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Wałbrzychu

Dariusz Gdesz

Polskie siatkarski przegrały 1:3 z Dominikaną ostatni mecz turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Wałbrzychu. Był to także ostatni pojedynek w tych rozgrywkach. Turniej w Wałbrzychu kończył bowiem pierwszy sezon SLN.

Drużyna trenera Jacka Nawrockiego rywalizowała w wałbrzyskim Aqua Zdroju także z Rosją i Japonią. Po ciężko wywalczonej wygranej 3:2 z Japonkami i efektownym zwycięstwie 3:0 nad Rosjankami, w starciu z teoretycznie najsłabszą w stawce Dominikaną (przegrała i z Rosją i z Japonią), nasze dziewczęta były faworytkami.
Okazało się jednak, że w SLN nie ma słabych drużyn. Polska przegrała pierwszego seta 18:25. W drugiej partii nasze dziewczęta spisały się świetnie i zwyciężyły wyraźnie 25:16, ale trzeci set znowu należał do rywalek. Dominikana wygrała 25:21 i prowadziła w setach 2:1.
Żeby uniknąć porażki nasz zespół musiał wygrać czwartą część spotkania. Jednak to Dominikana szybko objęła prowadzenie 9:1 i stało się jasne, że tego dnia naszym trudno będzie ten zespół pokonać. Polki próbowały, ale uległy 20:25.

Turniej w Wałbrzychu kończył zmagania w pierwszym sezonie Siatkarskiej Ligi Narodów. Zespół trenera Nawrockiego z bilansem 8 zwycięstw i 7 porażek zajął w niej ósme miejsce.

Polska - Dominikana 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 20:25)

.

Polska: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Pleśnierowicz, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Maria Stenzel (L) - Agata Witkowska (L), Julia Nowicka, Martyna Łukasik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Dominikana: Dominikana: Lisvel Elisa Eve Mejia, Niverka Dharlenis Marte Frica, Candida Estefany Arias Perez, Yonkaira Paola Peña Isabel, Brayelin Elizabeth Martinez, Gaila Ceneida Gonzalez Lopez, Ana Yorkira Binet Stephens (L)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani