Ponad tysiąc aniołów w Wałbrzyskim Ośroku Kultury

Paweł Gołębiowski
WOK Wałbrzych
Ponad tysiąc aniołów w Wałbrzyskim Ośroku Kultury

W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioły - muśnięcie skrzydeł". W tym roku do WOK wpłynęło aż 1065 prac, a wiele z nich zaskoczyło jurorów niezwykłymi pomysłami.
Jury w składzie: Joanna Kakuba – kierownik impresariatu WOK, Piotr Micek – kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni oraz Jan Walkowiak – ceramik, mistrz malowania na szkle, absolwent Akademii Rysunku w Poznaniu, po długich naradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia (ich węczenie nastąpi podczas koncertu świątecznego w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, 19 grudnia o godz. 17):

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: MAGDALENA LICHWAŁA, 8 LAT,
FUNDACJA KULTURY, SPORTU I AKTYWNOŚCI LOKALNEJ „PRAWOBRZEŻE W SZCZECINIE.
OP. MAŁGORZATA WRZOSIŃSKA.

II MIEJSCE: WIKTORIA MUZYKA, 7 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W KRASIENIEWIE.
OP. MARZENA DROZD.

III MIEJSCE: JAKUB NOWIK, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA MICKIEWICZA W ZIELONEJ GÓRZE.
OP. AGNIESZKA TWARDOWSKA.

WYRÓŻNIENIE: NIKOLA LEWANDOWSKA, 7 LAT, MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO W PŁOCKU.
OP. SYLWIA SERWACH – BARUCHA.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: WERONIKA NIEWIŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W BIELSKU PODLASKIM.
OP. DANIEL GROMACKI.

II MIEJSCE: WERONIKA KULCZYŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA IM. T. KOŚCIUSZKI W DŁUGOSIODLE.
OP. AGATA PĘDZICH.

III MIEJSCE: ANNA MARCINKOWSKA, 11 LAT,
PRACOWNIA „KOLOR” – ŁÓDŹ.
OP. RENATA ĆWIEK.

WYRÓŻNIENIE: KLAUDIA RÓŻAŃSKA, 12 LAT,
MDK IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO W ZAMOŚCIU.
OP.MAGDALENA MAJER.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 14-18 LAT

I MIEJSCE: SZYMON KOKOĆ, 16 LAT,
CENTRUM KULTURY I SZTUKI W TCZEWIE.
OP. JOANNA CZARNECKA.

I MIEJSCE: ALEKSANDRA WOŁASIK, 16 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. URSZULA WYRZYKOWSKA.

II MIEJSCE: WERONIKA MIELCZAREK, 16 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 2 W WAŁBRZYCHU.
OP. JOANNA CZARNECKA.

II MIEJSCE: GABRIELA SAROSIEK, 17 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. BEATA WILCZYŃSKA.

III MIEJSCE: SONIA ROSZKOWSKA, 17 LAT,
ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W WARSZAWIE.
OP. TOMASZ BARSZCZ.

WYRÓŻNIENIE: ALEKSANDRA PUCYK, 17 LAT,
STREFA RYSUNKU SIEDLCE.
OP. BEATA RADZIKOWSKA.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA DOROŚLI

I MIEJSCE: DARIA BERNAT, 19 LAT,
OBORNIKI ŚLĄSKIE.
OP. AGNIESZKA ZAGIERSKA.

II MIEJSCE: MARIA SABINIARZ, 50 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN

III MIEJSCE: DANIELA ŻMUDA, 68 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN

WYRÓŻNIENIE: MARZENA ZDUN, 34 LATA,
WAŁBRZYCH.

PŁASZCZYZNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: MICHAŁ ŻURAWSKI, 16 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. ANNA TEKIEŃ.

II MIEJSCE: WERONIKA RZYGALIŃSKA, 18 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUŁTUSKU.
OP. ANNA MATUSIAK.

III MIEJSCE: MACIEJ TRYBA, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W BYDGOSZCZY.
OP. JOANNA DĄBROWSKA.

WYRÓŻNIENIE: ZUZANNA KWIDZIŃSKA, 21 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. MAŁGORZATA SŁAWIŃSKA.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 5-8 LAT

I MIEJSCE: ZOSIA SOPATA, 8 LAT,
TATRZAŃSKIE CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” – ZAKOPANE.
OP. ANNA SZEWCZYK.

II MIEJSCE: WIKTORIA KALISZ, 8 LAT,
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W WAŁBRZYCHU.

III MIEJSCE: WIKTORIA NOWICKA, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. WOJSKA POLSKIEGO W BORKU STARYM – TYCZYN.
OP. MONIKA KOPIEĆ.

WYRÓŻNIENIE: VINCENT ROMANOWSKI, 6 LAT,
DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA SMART SCHOOL W ŁODZI.
OP. KATARZYNA TOMCZAK.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 9-13 LAT

I MIEJSCE: OLIWIA TOPOLSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 30 WE WROCŁAWIU
OP. MAŁGORZATA JARONOWSKA.

II MIEJSCE: BARTŁOMIEJ KLESYK, 12 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W TRZCINIE.
OP.TERESA ZAGULSKA.

III MIEJSCE: OLIWIA WYZINA, 12 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.

WYRÓŻNIENIE: NATALIA KALICKA, 13 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 14-18 LAT

WYRÓŻNIENIE: JULIA KALICKA, 16 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA DOROŚLI

I MIEJSCE: MARIOLA WIĄCEK – PIECHOTA, 30 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.

II MIEJSCE: RYSZARD KLIMAS, 61 LAT,
WAŁBRZYCH.

WYRÓŻNIENIE: ADAM BARAN, 80 LAT,
POLKOWICE.

WYRÓŻNIENIE: BARTOSZ GAJEWSKI, 19 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 7 W BIAŁYM BORZE.
OP. EDYTA SERWIAK.

FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE

I MIEJSCE: DAWID SZOMBURG, 17 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. EDYTA KONKEL.

II MIEJSCE: DOMINIK KRYZEL, 23 LATA,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W DAMNICY.
OP. KATARZYNA TOKAR.

III MIEJSCE: NIKOLA WASZKIEL, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. MARIA SOBKÓW.

Flesz - susza 50-lecia w Polce, oto zagrożone regiony

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3