18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponadczasowa biel powiększy optycznie przestrzeń i ułatwi utrzymanie porządku [ZDJĘCIA]

Irena Grek
Biel nie jest ciepłym kolorem, kojarzy się bardziej z chłodną sterylnością nowoczesnych wnętrz. Jednak architekci wnętrz coraz częściej powracają do tego koloru nie tylko przy urządzaniu salonów czy - skromniej - pokoi dziennych, ale również sypialni. A już w kuchni jest to jeden z najmodniejszych obecnie trendów!

Swój renesans biel zawdzięcza właściwościom optycznym. Wnętrza urządzone w tym kolorze wydają się nie tylko jaśniejsze, ale i większe, co przy małych mieszkaniach w starych blokach i kurczących się rozmiarach pokoi w mieszkaniach budowanych przez deweloperów ma pierwszorzędne znaczenie. Na przykład sypialni biel nada przestronności, lekkości i klarowności - zwłaszcza jeżeli zastosujemy ją nie tylko na ścianach, ale również w pozostałych elementach wystroju.

Czytaj także: Świeże wnętrze w uniwersalnej bieli

Jeżeli wszechobecna biel nie bardzo nam odpowiada, możemy ją przełamać kolorowymi dodatkami. Taki zabieg sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne przy zastosowaniu kolorów ziemi: brązów, beżów, zieleni czy żółci. Do tego dobierzmy odpowiednie dekoracje tekstylne: kapy z bawełny, dekoracje okienne z miękkich materiałów, a przedmioty dekoracyjne - z kamienia, drewna czy wikliny.

Wybierając kolor mebli kuchennych powinniśmy pamiętać o tym, że będą nam one służyć przez lata, muszą więc być zarówno praktyczne, jak i ponadczasowe. A białe meble kuchenne - są właśnie ponadczasowe i to zarówno te zaprojektowane w stylu nowoczesnym, modnym ostatnio art deco czy typowo tradycyjnym, rustykalnym. Dla wątpiących - jeszcze jeden argument: wbrew pozorom w białej kuchni o wiele łatwiej jest utrzymać porządek.

I jeszcze jeden powrót do przeszłości - meble z białymi frontami, wykończonymi na wysoki połysk. Są idealne do małych kuchni! Wszystko, co błyszczące - sprawdza się bowiem w małych wnętrzach, spełniając podobną rolę, jak lustra. Odbite od gładkich powierzchni światło oszukuje nasze oczy i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kolor biały jest bardzo trudny w komponowaniu. To znaczy dobierając kafelki, fronty szafek, ceramikę, ramy okien i farbę na ściany - musimy bardzo uważnie porównywać odcienie, bo nic się tak nie gryzie jak zimna biel z tym samym kolorem w ciepłym odcieniu kości słoniowej. Dlatego lepiej nie ryzykować - biel zastosować na największych płaszczyznach, np. frontach szafek. Wybierzmy do tego kamienny blat i stalowy zlewozmywak (lub komplet z konglomeratu), szkło na ścianie nad blatem roboczym i detale z bambusowego drewna.

Czytaj także: Skandynawski styl w aranżacji - jasne przestrzenie, proste rozwiązania

Sprzedajesz? Pomaluj!

Jeśli chcemy sprzedać nasze mieszkanie lub dom - warto je przemalować na biało, bowiem ta neutralna barwa nie ma wrogów. Z obserwacji agentów pracujących w firmach, handlujących nieruchomościami - dużo większym zainteresowanie cieszą się jasne pomieszczenia od tych, które urządzone są w ciemnych lub jaskrawych kolorach.

Uniwersalny duet

Biały i czarny stanowią ponadczasowy kanon, który sprawdzi się zawsze i wszędzie, także i w... kuchni, która podobnie jak nasze codzienne stroje, powinna być zarówno wygodna, jak i uniwersalna. Białe meble kuchenne są ponadczasowe i pasują zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym jak i typowo tradycyjnym.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto