Porażka akademików z Wałbrzycha

AZS PWSZ przegrał z Portugalczykami, którzy są wicemistrzami Europy.

Piłkarzom AZS PWSZ Wałbrzych nie udało się awansować do pierwszej czwórki odbywających się w Finlandii, Akademickich Mistrzostw Europy. Wałbrzyszanie przegrali w ćwierćfinale 4:5 z zespołem University of Minho z Portugalii. Portugalczycy to aktualni wicemistrzowie Europy. W pierwszej połowie spotkania akademicy z Wałbrzycha pierwsi strzelali bramki, ale przeciwnicy za każdym razem wyrównywali. Do przerwy był remis 3:3. Po zmianie stron drużyna z Minho objęła prowadzenie, ale na 4:4 wyrównał Grzegorz Michalak. Kiedy na 4. minuty przed końcem spotkania Adrian Moszyk dostał czerwoną kartkę i przez 2. minuty ekipa AZS PWSZ grała w osłabieniu zespół z Portugalii wyszedł na prowadzenie. Wałbrzyszanie nie zdołali już wyrównać pomimo, że mieli do tego kilka znakomitych okazji, w tym rzut karny. Teraz nasi gracze będą grali o miejsca od 5 do 8.