Porażka z mistrzem Polski

Bartosz Ogrodnik
Dzięki wspaniałej postawie Darii Antończyk zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych straciły tylko cztery bramki. Dariusz Gdesz
Zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych podejmowały w meczu 4. kolejki Ekstraligi drużynę mistrza Polski - Medyk Konin. Podopieczne Marcina Gryki nie sprostały zadaniu i mecz przegrały 0:4.

Spotkanie w Wałbrzychu zgromadziło na trybunach około pół tysiąca widzów. Kibice byli ciekawi, jak ekipa AZS PWSZ zaprezentuje się na tle najlepszego obecnie kobiecego zespołu piłkarskiego. Niestety, podrażnione remisem w ostatniej kolejce Medyczki rządziły na boisku, a gdyby nie wspaniała postawa Darii Antończyk w bramce wałbrzyszanek, wynik mógłby być dużo wyższy. Skończyło się 0:4, a bramki dla zespołu przyjezdnych zdobywały: Agata Tarczyńska (16. minuta), Aleksandra Sikora (55.), Natalia Chudzik (69.) oraz Anna Gawrońska (71.).

Teraz zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych czeka dłuższa przerwa w meczach Ekstraligi, bowiem wrzesień to przede wszystkim czas dla reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 0:4 (0:1)
Tarczyńska 16, Sikora 55, Chudzik 69, Gawrońska 71.

AZS PWSZ: Antończyk – Botor (77 Borkowska), Mesjasz, Konat, Bosacka – Lizoń (46 Aszkiełowicz), Brzeska (63 Pluta J.), Rędzia, Konopka (24 Sobkowicz), Gonzalez (72 Iwańczuk) – Miłek.