Potknięcie koszykarzy Górnika Trans.eu w Łowiczu

Zaktualizowano

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe 84:89 z Księżakiem Łowicz. Była to pierwsza porażka wałbrzyszan w sezonie 2019/2020. Przed starciem z Księżakiem mieli na koncie cztery, efektowne zwycięstwa.
Kibice drużyny trenera Łukasza Grudniewskiego mieli z pewnością nadzieję, że i w Łowiczu zdoła ona wygrać. Niestety nie udało się, chociaż po pierwszej kwarcie Górnik Trans.eu wygrywał 30:25, a w po drugiej odsłonie pojedynku było już 47:36 dla gości. Mogło wydawać się, że mecz będzie wyglądał tak jak cztery poprzednie w tym sezonie. Tym razem jednak w trzeciej kwarcie gospodarze zerwali się do walki. Doprowadzili do remisu, bo przed ostatnią częścią gry było 63:63 i mecz jakby zaczynał się od początku. Teraz jednak Księżak szybko odskoczył na 68:63. Górnik Trans.eu odzyskał prowadzenie – 69:68, ale po chwili było już 82:77 dla gospodarzy. Wałbrzyszanie walczyli, ale nie odrobili straty.

KS Księżak Łowicz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 89:84 (25:30, 11:17, 27:16, 26:21)

Księżak: Ratajczak 17, Stopierzyński 13, Grod 12, Robak 12, Tradecki 12, Kobus 11, Samsonowicz 6, Czyż 6, Świderski 0, Włuczyński 0.

Górnik Trans.eu: Kulka 19, Zywert 18, Wróbel 16, Jakóbczyk 10, Ratajczak 8, Cechniak 6, Koperski 4, Durski 2, Glapiński 1, Pieloch 0.

Żłobki tylko dla szczepionych

Materiał oryginalny: Potknięcie koszykarzy Górnika Trans.eu w Łowiczu - Wałbrzych Nasze Miasto