Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powrót czynów społecznych w Wałbrzychu

Artur Szałkowski
Czyn społeczny we Wrocławiu w 1976 r.
Czyn społeczny we Wrocławiu w 1976 r. Zbigniew Nowak
Powrót czynów społecznych w Wałbrzychu. Zamiast przed świętami sprzątać mieszkania, mają przyjść zamiatać ulice.

Powrót czynów społecznych w Wałbrzychu. Sobota (28 marca) jest ostatnią przed obchodami Triduum Paschalnego, które poprzedza Wielkanoc. Dla wielu osób to ostatnia szansa na przedświąteczne porządki w domach i mieszkaniach. Niestety nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Z naszą redakcją skontaktowali się pracownicy instytucji podlegających Urzędowi Miejskiemu w Wałbrzychu. Poskarżyli się, że w sobotę 28 marca muszą obowiązkowo stawić się w pracy i wziąć udział w akcji „Czysty Wałbrzych” organizowanej przez władze miasta. Ogólnie rzecz ujmując będzie ona polegała np. na zbieraniu śmieci zalegających na skwerach, czy chodnikach lub usuwaniu tam gdzie się da, graffiti szpecących ściany budynków. W rozmowie z nami rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha zaprzecza, by np. pracownicy urzędu miejskiego mieli przymusowo brać udział w akcji sprzątania miasta.

Na pewno w akcji wezmą udział pracownicy instytucji miejskich, które są odpowiedzialne za przebieg akcji, np. Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha. – Udział w akcji pracowników spółek komunalnych leży w kompetencjach ich prezesów.

Zastrzegając anonimowość w obawie przed konsekwencjami, pracownicy instytucji podległych miastu powiedzieli nam, że o obowiązkowym udziale w akcji „Czysty Wałbrzych” zostali oficjalnie powiadomieni przez swoich przełożonych.

– Po co w Wałbrzychu firmy opłacane z miejskich pieniędzy, skoro trzeba je wyręczać – pytali nas pracownicy instytucji, którzy mają obowiązkowo uczestniczyć w sprzątaniu miasta. – Również straż miejska zamiast szykanować kierowców fotoradarem mogłaby tropić np. osoby wysypujące gruz do lasu koło Książa.

Akcja „Czysty Wałbrzych” miała budzić pozytywne skojarzenia. Niestety obecnie zaczyna się bardziej kojarzyć z organizowanymi w Polsce Ludowej czynami społecznymi lub z obowiązkowym udziałem w pochodach organizowanych 1 maja z okazji Święta Pracy.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto