Premiera serialu Canal + Discovery, który realizowano m.in. w zamku Książ w Wałbrzychu - ZDJĘCIA

Redakcja
Serial był realizowany na terenie Niemiec i Polski, m.in. w zamku Książ w Wałbrzychu i pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju
Serial był realizowany na terenie Niemiec i Polski, m.in. w zamku Książ w Wałbrzychu i pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju materiał prasowy Canal + Discovery
W pierwszym tygodniu kwietnia telewidzowie zobaczą pierwszy odcinek nowego serialu Canal + Discovery. Jest poświęcony kwaterom Hitlera. Serial realizowano m.in. w zamku Książ w Wałbrzychu i w pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

W piątek (5 kwietnia) o godz. 19.40 na antenie Canal + i w sobotę (6 kwietnia) o godz. 20.20 na antenie Canal + Discovery wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu pt. „Kwatery Hitlera”. Jest to 10-odcinkowy serial dokumentalny. Każdy z odcinków trwa około 45 minut i jest poświęcony innej kwaterze Adolfa Hitlera, m.in. Wilczemu Szańcowi, czy bunkrowi pod Kancelarią Rzeszy w Berlinie. W serialu nie zabraknie także zamku Książ w Wałbrzychu oraz Gór Sowich, gdzie w czasie wojny budowany był potężny podziemny kompleks Riese (pol. Olbrzym).

– Serial w unikatowy sposób przedstawi kwatery jako domy Adolfa Hitlera i pokaże jaki miały wpływ na jego decyzje i co się z tym wiążę przebieg II wojny światowej – wyjaśnia Łukasz Kazek, regionalista z Walimia, który jest pomysłodawcą i narratorem serialu. – Historia kwater Hitlera jest ułożona chronologicznie. Od powstania pierwszej poprzez okres wojny, aż do bunkra w Berlinie. W każdym odcinku będą relacje świadków, opinie ekspertów, oryginalne stylizacje oraz przedmioty z tamtego okresu: broń, gazety, dokumenty, mało lub całkowicie nieznane zdjęcia.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie