MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Wałbrzychu w roku szkolnym 2024/2025. Przeczytaj, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Wałbrzychu. Lista placówek
Przedszkola w Wałbrzychu. Lista placówek Tatsiana Volkava
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Wałbrzychu. Sprawdź dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także o tym, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak wielce istotne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach może mieć 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

Kiedy zaczynają się rekrutacje w przedszkolach w Wałbrzychu?

Rekrutacje w przedszkolach są prowadzone zazwyczaj w początkowych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Każda placówka decyduje o tym sama. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych ustalane są odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Zasady rekrutacji - gdzie szukać?

Placówki niepubliczne w Wałbrzychu działają zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy bądź w sposób tradycyjny, czyli przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Wałbrzychu możesz uzyskać na ich stronach, a także na stronie urzędu miasta.

Kryteria w procesie rekrutacyjnym w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Wałbrzychu?

Nauka w przedszkolu pozostaje niezwykle istotna w sferze rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko chodząc do przedszkola poznaje zasady funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w zakresie społecznym i związanym z emocjami. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, biegać, rysować. Zabawa w większym gronie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Wałbrzychu

Sprawdź poniższe wizytówki przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Wałbrzychu

To warto wiedzieć

Okazje
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto