Przegląd tygodnia z 28.11.2021 w Wałbrzychu. Najważniejsze wydarzenia od 21.11 do 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wałbrzycha, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wałbrzyscy górnicy pożegnali gwarka Sławomira Kaczmarka (ZDJĘCIA)”?

Przegląd tygodnia: Wałbrzych, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wałbrzyscy górnicy pożegnali gwarka Sławomira Kaczmarka (ZDJĘCIA)

Na cmentarzu przy ulicy Przemysłowej odbył się dzisiaj pogrzeb Sławomira Kaczmarka. Pan Sławomir Kaczmarek był górnikiem, pracował w KWK "Victoria" przez 40 lat. Był jednym z założycieli oraz wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Gwarków KWK „Victoria” i Kopalń Wałbrzyskich. Współorganizował wydarzenia barbórkowe, górniczy dzień dziecka czy górniczego Mikołaja oraz czynnie w nich uczestniczył. Jeden z pomysłodawców i twórców Biesiady Szkolnej, podczas której wraz z innymi Górnikami, edukował młode pokolenie poprzez zabawę. Był postacią znaną, lubianą i poważaną.

📢 Pierwszy śnieg w Wałbrzychu i okolicy na zdjęciach Czytelników! W niektórych miejscach jest biało, a wieczorem kolejne opady śniegu!

Pierwszy śnieg spadł w Wałbrzychu wczoraj, 26 listopada 2021. Około godz. 16.00 dość intensywnie sypał już na Glinniku, wieczorem w całym mieście. Jak prognozują meteorolodzy, także dzisiaj (27 listopada) wieczorem przelotnie popada, a jutro będzie sypać intensywnie. Zobaczcie na zdjęciach Czytelników, jak wygląda miasto i okolica. Gdzie jest najwięcej białego puchu!

📢 Mieszkasz w bloku? Nie rób tego, bo dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu (ZAKAZY)

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Wałbrzych: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wałbrzychu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 KORONAWIRUS. W tych powiatach na Dolnym Śląsku jest tragicznie! Zobacz czarne i czerwone strefy!

Którym dolnośląskim powiatom najbliżej obecnie do strefy czerwonej i czarnej? Zobaczcie! Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 W Wałbrzychu pada pierwszy śnieg tej jesieni. Za oknem robi się biało. Uważajcie jest ślisko

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów w Wałbrzychu i na Dolnym Śląsku zaczął sypać śnieg, a w niektórych miejscach śnieg z deszczem. Uważajcie, jest ślisko. Gdzie na Dolnym Śląsku spadnie najwięcej białego puchu?

📢 Marszałek Cezary Przybylski o sytuacji szpitala w Wałbrzychu: większość zarzutów to fake news

Dzisiaj w szpitalu w Wałbrzychu odbyło się spotkanie władz województwa dolnośląskiego z wałbrzyskimi parlamentarzystkami, które domagały się spotkania z Cezarym Przybylskim. Zdaniem marszałka, zarzuty pod adresem placówki w większości są fake newsem. Odniesiono się też do pracy oddziałów. Chirurgia rusza w przyszłym tygodniu, trwa walka o pediatrię.

📢 Prezydent Wałbrzycha podsumowuje prace na obwodnicy. Gonimy się z czasem, by do świąt była przejezdna [NOWE ZDJĘCIA]

Sprawozdanie z prac na budowie obwodnicy Wałbrzycha prezydent Roman Szełemej zdawał na ostatniej, listopadowej sesji Rady Miejskiej. - Gonimy się z czasem, bu do świąt, przed zimą obwodnica w Śródmieściu była przejezdna - mówił prezydent i zaznaczył, że pojawiły się kolejnie niespodzianki na placu budowy.

📢 Dwa nowe bary z kebabem ruszyły w listopadzie w Wałbrzychu [ZDJĘCIA, CENY]

Wałbrzych kebabem stoi. W mieście działa kilkanaście barów serwujących specjał kuchni tureckiej i właśnie pojawiły się kolejne miejsca, gdzie można zamówić kebab. W listopadzie br nowy lokal z kebabem i kuchnią libańską - Kebeb Inn Wałbrzych otwarto w Pasażu na Piaskowej Górze (na przeciwko Lidla, koło Biedronki), a dwa dni temu ruszył lokal w wałbrzyskim rynku i nazywa się Zati Kebab. Zobaczcie, jak jest w środku i co proponują nowe lokale z kebabem w Wałbrzychu!

📢 Nie tylko Książ i Czocha. TOP 10 zamków i pałaców na Dolnym Śląsku, których możesz nie znać. Zobacz galerię!

Mimo że temperatura nieszczególnie zachęca do wycieczek, to jednak jesteśmy przekonani, że jesienna aura potęguje tajemniczość dolnośląskich zamków. Zaplanuj wizytę w jednym z zamków na Dolnym Śląsku! Pewnie większość z Was zna Zamek Książ czy Czocha, więc tym razem w galerii przedstawiamy Wam 10 mniej popularnych dolnośląskich zamków i pałaców. Każdemu obiektowi poświęciliśmy trzy zdjęcia, tak żebyście zobaczyli zamek z zewnątrz, wewnątrz oraz widok z wież. Pod każdym zdjęciem krótki opis i mapa z zaznaczoną lokalizacją zamku. Kliknij w pierwsze zdjęcie, obejrzyj całą galerię i zaplanuj wycieczkę na weekend!

📢 Uwaga. Policjanci zatrzymują dziś autobusy w Wałbrzychu i sprawdzają, czy pasażerowie mają maseczki! Zdjęcia z akcji

Dzisiaj policjanci zatrzymują autobusy komunikacji miejskiej przy Alei Podwale w Wałbrzychu i sprawdzają, czy pasażerowie mają maseczki. Wczoraj taka akcja prowadzona była na ulicy Wrocławskiej. Posypały się mandaty karne!

📢 Trwa budowa nowych, bezpłatnych miejsc parkingowych na Podzamczu w Wałbrzychu

Trwa budowa nowych, bezpłatnych miejsc parkingowych na Podzamczu w Wałbrzychu. Będą się one znajdowały na wysokości ul. Fortecznej 8 w bezpośrednim sąsiedztwie Lodów Dorian. Spółdzielnia Mieszkaniowa likwiduje tam niewielki, zielony skwerek. Zamiast niego wydzieli sześć miejsc parkingowych wyłożonych kostką brukową. Naprawiany jest również chodnik tuż koło lodziarni. - Każde miejsce parkingowe na Podzamczu jest na wagę złota - mówią mieszkańcy ul. Fortecznej, którzy także miewają tutaj problemy z parkowaniem, zwłaszcza wieczorami.

📢 Dwie osoby zginęły w pożarze na Podgórzu w Wałbrzychu. Zdun z Wałbrzycha: nie zostawiajcie rzeczy koło pieca! AKTUALIZACJA

Tragedia w budynku przy ul. Katowickiej na Podgórzu w Wałbrzychu. W pożarze mieszkania zginęło dwóch mężczyzn. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia koło pieca kaflowego. Zdun z Wałbrzycha uważa, że zapaliły się rzeczy, które przylegały do pieca kaflowego

📢 Nowy podatek dla wszystkich: 28.11.2021. Katastralny zamiast podatku od nieruchomości. Ile zapłacą rodziny za własną nieruchomość

Kataster czyli podatek od wartości mieszkania to wciąż as w rękawie rządu na wypadek dużej dziury w budżecie. Na razie w Polsce obowiązuje wciąż podatek od nieruchomości, który płaci się od metra kwadratowego i w przypadku lokali mieszkalnych obciążenie to jest stosunkowo niewielkie, gdyby jednak zamienił go podatek katastralny - a o takiej opcji znów jest głośno - i wynosił jak np. w Niemczech 1 proc. wartości nieruchomości, właściciel 60 metrowego mieszkania w Warszawie zapłaciłby równowartość ok. 7 400 zł rocznie.

📢 Policjanci z Wałbrzycha pełnią służbę na granicy z Białorusią. To 12-godzinne dyżury [ZDJĘCIA]

Na granicę z Białorusią pojechała spora grupa policjantów prewencji, którzy wcześniej zostali oddelegowani na szkolenia do Wrocławia i Warszawy, a stamtąd przerzucono ich na granicę. Rotacyjnie, co dwa tygodnie wyjeżdżają tam również policjanci z drogówki. To trudna, 12 godzinna służba w dzień i w nocy.

📢 Wiadomo już, dlaczego zmarł lekarz z wałbrzyskiego szpitala. Prokuratura bada jeszcze, skąd miał zakazane leki narkotyczne

Śmierć 39-letniego lekarza ze szpitala w Wałbrzychu odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Prokuratura badała m.in., czy mógł umrzeć z przepracowania. Sprawdzała też szereg innych wątków, m.in. to czy w jego organizmie nie ma śladów zakazanych leków narkotycznych, bo takie zabezpieczono w jego domu. Ani jedna, ani druga wersja się nie potwierdziły. Anestezjolog udusił się treścią pokarmową.

📢 Awaria wodociągu w Czarnym Borze. Czy zapadła się droga?

Pracownicy Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu od wczoraj usuwają awarię rury wodociągowej na obwodnicy Czarnego Boru. Dementują też informacje, jakoby w tym miejscu miała zapaść się droga, tak jak kilkanaście lat temu. Wody może nie być do godz. 15.

📢 Ukradli flagi sprzed OSiR-u w Świebodzicach. Jeden ze złodziei stracił spodnie, drugi telefon

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach opublikowali w mediach społecznościowych film i zdjęcia grupy osób, która pod osłoną nocy ukradła flagi sprzed ośrodka. Panowie zadali sobie sporo trudu, a jeden z nich w trakcie akcji stracił spodnie... Drugi z wrażenia upuścił telefon. OSiR czeka na zwrot flag do piątku i ostrzega, że później "nawet Ojciec Mateusz Wam nie pomoże".

📢 Zobacz najbardziej zatłoczone i zakorkowane drogi. Omijaj je szerokim łukiem (LISTA, MIEJSCA)

Oto wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu prowadzone od początku 2020 roku do listopada tego roku. Szczegóły znajdziecie w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Jeden kompletnie pijany kierowca jechał spycharką przez Wałbrzych, a drugi jazdę skończył w rowie

Kierowca spycharko - ładowarki z Wałbrzycha ledwie trzymał się na nogach, ale to go nie powstrzymało przed wejściem do ciężkiego sprzętu i ruszeniem w miasto... Kiedy został zatrzymany, miał 2,35 promila alkoholu w organizmie. Drugi pijany kierowca rozbił auto na barierkach mostu przy Pełcznicy w Wałbrzychu....

📢 To kupisz tanio od wojska. Okazje cenowe w sklepie Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu [CENY, ZDJĘCIA]

Co można kupić w sklepie wojska we Wrocławiu? Zobacz przedmioty i ceny w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie