Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Region wałbrzyski: Niedziela bogata w imprezy

Elżbieta Węgrzyn
Wcześniejsze edycje "Letniej Serenady" przyciągnęły tłumy
Wcześniejsze edycje "Letniej Serenady" przyciągnęły tłumy Dariusz Gdesz
Zapraszamy do korzystania z pięknej pogody oraz bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej przygotowanej na dziś. Zachęcamy też do sprawdzania w naszym serwisie, co ciekawego dzieje się w Waszej najbliższej okolicy.

Zapraszamy mieszkańców Wałbrzycha i okolic na wspaniałe niedzielne widowisko muzyczne przygotowane przez Filharmonię Sudecką. Tegoroczna „Letnia Serenada” odbywa się pod naszym patronatem medialnym.
Dziś na wałbrzyskim Rynku czekają nas aż dwa koncerty. Najpierw, o g. 12 wystąpią młodzi finaliści IV Sudeckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, zaś o g. 18 w swoim rodzinnym mieście zagra Krzesimir Dębski wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod batutą dra Dariusza Mikulskiego. Mistrzowi, towarzyszyć będzie również współpracująca z nim wokalistka, a prywatnie małżonka - Anna Jurksztowicz.
W repertuarze przedstawionym tego wieczoru znajdzie się przede wszystkim muzyka filmowa, z której Krzesimir Dębski słynie. Wałbrzyszanie odkryją, że kompozycje ich słynnego rodaka śpiewali m.in. Krzysztof Antkowiak, Edyta Górniak, Kayah, Beata Kozidrak, Stanisław Sojka i Mieczysław Szcześniak.
Wstęp na poranny koncert nie jest biletowany, zaś bilety na wydarzenie wieczorne kosztują 30 (ulgowe) i 50 zł (normalne). Lokalne instytucje kulturalne proponują zorganizowane wyjazdy na drugi z wałbrzyskich koncertów. Przykładowo, Strzegomskie Centrum Kultury przyjmuje zapisy na wyjazd do Wałbrzycha. W cenie 45 zł mieszkańcy Strzegomia mogą otrzymać bilet na „Letnią Serenadę” oraz przejazd autokarem.
Zapraszamy również na ósmą edycję Dolnośląskiego Festiwalu Zupy w Jedlinie-Zdroju. Tę niedzielną imprezę objęliśmy patronatem medialnym, a dziennikarz z naszej wałbrzyskiej redakcji będzie jurorem oceniającym zupy zgłoszone do konkursu kulinarnego. Impreza rozpocznie się o g. 15 w Parku Północnym przy ulicy Warszawskiej.
Każdego roku do wałbrzyskiego uzdrowiska zjeżdżają się restauratorzy, właściciele gospodarstw agroturystycznych i wielbiciele zupy, aby pochwalić się swoimi potrawami oraz skosztować zgłoszonych do konkursu zup. Rywalizacja na najlepszą zupę organizowana jest w kategoriach: indywidualnej i restauratorów oraz właścicieli gospodarstw. Osoby indywidualne biorące udział w konkursie muszą ugotować przynajmniej 6 litrów wywaru, zaś instytucje przygotowują 10 l. O tym, kto dostanie Złotą, Srebrną i Brązową Wazę dowiemy się o g. 18. W tym roku spodziewani są też przedstawiciele czeskiej gastronomii, ponieważ niedzielny festiwal odbywa się pod hasłem „Skansenu Folkloru i Tradycji Polsko-Czeskiego Pogranicza”.
Oprócz stoisk z pysznym jedzeniem, nie zabraknie koncertów, spektakli i zabaw dla dzieci. Do późnego wieczora można podziwiać zespoły folklorystyczne, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat”, „Mazovia Vocal Group” oraz grypę śpiewającą covery „The Beatles”. Będzie można też pooglądać sprzęt wojskowy zgromadzony w ramach strzeleckiego pikniku. Na zakończenie, o g. 22 władze urządzają pokaz sztucznych ogni.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto