Requiem na Wyspie Mgieł - nowa powieść Mariette Lindstein od wydawnictwa Bukowy Las!

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem Bukowy Las
Dwór na szwedzkiej Wyspie Mgieł, dawna siedziba sekty ViaTerra, jest opuszczony i pusty. Minęły dwa lata od czasu, gdy jej charyzmatyczny lider Franz Oswald doznał na wyspie udaru mózgu, ratując życie szesnastoletniej Julii.

Rekonwalescencja sparaliżowanego mężczyzny była długa, ale wydaje się, że całkowicie wrócił do zdrowia. Co prawda skarży się na męczące przypływy nieznanych mu uczuć, ale próbuje radzić sobie z tym siłą własnej woli. Snuje plany na przyszłość i być może jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek.

Przekona się o tym Julia, która wbrew radom bliskich nie tylko znów spotka się z Franzem i przeprowadzi z nim wywiad dla pisma internetowego, ale też powróci w jego towarzystwie na Wyspę Mgieł, by relacjonować dla mediów wymyślony przez Franza dziwny eksperyment o nazwie Requiem.
Jak zwykle gdy do akcji wkracza manipulator Franz Oswald, nikt nie może być pewny swoich myśli i czynów, a zwłaszcza zagrożona jego wpływem jest młoda Julia.
Kto wygra w tym pojedynku charakterów?

Więcej na https://bukowylas.pl/ksiazki/requiem-na-wyspie-mgiel

Mariette LINDSTEIN

urodziła się i dorastała w szwedzkim Halmstad. Jako młoda dziewczyna dołączyła do kontrowersyjnego ruchu scjentologicznego i przez 25 lat pracowała na wszystkich poziomach hierarchii tego kościoła, włącznie z kwaterą główną pod Los Angeles, skąd uciekła w 2004 r. 
Od powrotu do rodzinnej Szwecji pisze książki i prowadzi wykłady, popularyzując wiedzę o niebezpiecznej działalności sekt. Jej powieści Sekta z Wyspy Mgieł, Sekta powraca oraz Dzieci sekty ukazały się drukiem w ponad 20 krajach i sprzedały w łącznym nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Trwają prace nad serialem telewizyjnym na ich podstawie. 
Requiem jest kontynuacją trylogii, a zarazem początkiem nowego cyklu o sekcie z Wyspy Mgieł. 


Materiał oryginalny: Requiem na Wyspie Mgieł - nowa powieść Mariette Lindstein od wydawnictwa Bukowy Las! - Wrocław Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie