Robert Kubica podziękował Jerzemu Mazurowi za promocję

Artur Szałkowski
Przyjacielskie pogawędki Jerzego Mazura z Robertem Kubicą i jego pilotem Maciejem Szczepaniakiem, w trakcie 71. Rajdu Polski Jerzy Mazur
Robert Kubica podziękował Jerzemu Mazurowi za wyjątkową promocję. W 2008 r. wałbrzyszanin wydał na płytach „Pieśń dla Kubicy”.

Robert Kubica podziękował Jerzemu Mazurowi. Do spotkania obecnego i byłego kierowcy rajdowego doszło w Mikołajkach, gdzie w dniach 26-29 czerwca odbył się 71. Rajd Polski. Robert Kubica startował w tej imprezie, natomiast wałbrzyszanin Jerzy Mazur śledził jej przebieg w gronie VIP-ów zaproszonych przez organizatorów. Jerzy Mazur to pierwszy Polak, który pokonał trasę Rajdu Paryż - Dakar. Dokonał tego w 1988 r. na ciężarówce Star 266.

Mazur od wielu lat należy do najbardziej zagorzałych kibiców Kubicy. Najbardziej wymownym przejawem sympatii i szacunku dla Roberta Kubicy było wydanie przez wałbrzyszanina w 2008 r. na płytach „Pieśni dla Kubicy”. Piosenka została zaśpiewana Piosenka została zaśpiewana przez chór Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Utwór poświęcony jest dokonaniom sportowym Kubicy, kiedy ten był jeszcze kierowcą teamu BMW Sauber w Formule 1. Oto jej treść (na melodię "Hej, sokoły"):

„Hej, hej, hej! To nasz Kubica, Cały świat dzisiaj zachwyca. Do niedawna szanowany, Będzie przez wszystkich kochany. Hej, hej! Mario Theissen, Nicki Heidfield i chłopaki z Sauber! Oni dobrze o tym wiedzą, że w F1 Roberta śledzą. Hej, hej, hej! To już nie żarty, Sukces Roberta otwarty. I nikogo nie zaskoczy, że Kubica na pudło wskoczy. Hej, hej! Niech Ferrari i McLaren mają to na względzie, że Kubica nasz kochany, zawsze na pierwszym miejscu będzie”.

Po wypadku Kubica nie wrócił na tory Formuły 1, zaczął startować w rajdach WRC. W trakcie ostatniej imprezy nadarzyła się okazja, by Kubica podziękował Mazurowi za wyjątkową promocję.

– Robert podziękował mi za piosenkę, a ja zaprosiłem go do mojego Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu. Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem i Robert przekaże jakieś eksponaty – mówi Jerzy Mazur. – Robert zapytał mnie również, gdzie jest to muzeum. Kiedy powiedziałem, że przy ul. Ayrtona Senny stwierdził, że cena położonych przy niej terenów na pewno pójdzie w górę.

Spotkanie Jerzego Mazura z Robertem Kubicą miało jeszcze jeden wałbrzyski akcent. Pilotem Roberta Kubicy w całym cyklu rajdowych mistrzostw świata WRC w 2014 r. jest wałbrzyszanin Maciej Szczepaniak.

Tokio Flesz

Wideo

Dodaj ogłoszenie