Rojek wicemistrzynią Dolnego Śląska

Młoda tenisistka ze Szczawna-Zdroju zajęła drugie miejsce w turnieju w Ścięgnach.

Świetnie w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetek spisała się Aleksandra Rojek, młoda tenisistka MKS-u Szczawno-Zdrój. Zajęła ona w turnieju rozgrywanym na obiekcie Family Tenis Camp w Ścięgnach drugie miejsce i tym samym została wicemistrzynią Dolnego Ślaska. – Co ważne Ola była młodsza od swoich rywalek, bo kadetki mają do 16 lat, a ona ma dopiero 13 – wyjaśnia Robert Kosiński – trener klubu z uzdrowiska. W Ścięgnach wystartowały dwie jego podopieczne. Oprócz Rojek także Karolina Kamińska. Obie są jeszcze młodziczkami. Karolina miała pecha w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawiona z numerem pierwszym, Katarzynę Wysoczańską z Wrocławia. Przegrała z tą przeciwniczką. Ola Rojek zaczęła natomiast zawody od wygranej 7:5, 6:4 z Barbarą Beleć z Polkowic. Później pokonała 6:4, 6:4 Natalię Gzik z Legnicy zapewniając sobie udział w finale. Pojedynek o mistrzowski tytuł przegrała jednak z Kasią Wysoczańska 1:6, 0:6.