Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rok szkolny w cieniu pandemii: 7 przykładów nielogicznych przepisów w szkole w czasach koronawirusa

Stefan Kowlaski
Reżim sanitarny wprowadzony w szkołach spowodowany koronawirusem jest pełen sprzeczności. Zebraliśmy najbardziej jaskrawe nielogiczności w wytycznych dla szkół. A właściwie są to najbardziej jaskrawe przykłady przepisów, które stoją (teraz lub za chwilę) w sprzeczności z praktyką szkolną.

Oto 7 nielogicznych przepisów, które przeczą szkolnej praktyce. Jak wytłumaczyć antycovidowe prawo dzieciom?

Zobacz kolejny przepis. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Reżim sanitarny wprowadzony w szkołach spowodowany koronawirusem jest pełen sprzeczności. Zebraliśmy najbardziej jaskrawe nielogiczności w wytycznych dla szkół. A właściwie są to najbardziej jaskrawe przykłady przepisów, które stoją (teraz lub za chwilę) w sprzeczności z praktyką szkolną. Oto 7 nielogicznych przepisów, które przeczą szkolnej praktyce. Jak wytłumaczyć antycovidowe prawo dzieciom? Zobacz kolejny przepis. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Krzyzanowski
By dzieci choć trochę wróciły do normalności, potrzebne było ponowne otwarcie szkół, dlatego nowy rok szkolny odbywa się w trybie stacjonarnym. Jednak w praktyce to jeden wielki eksperyment. Dowodem na to są absurdalne przepisy, które zupełnie przeczą szkolnej praktyce.

Nie ma pewnie nic bardziej frustrującego dla rodzica, niż konieczność przekonywania dzieci do prawd, w które sam nie do końca wierzy. Nie chodzi tu o sam fakt występowania koronawirusa i zagrożeń, jakie niesie. Te fakty są bezsprzeczne, a tych, którzy wierzą w spiski, płaską ziemię, Billa Gatesa, który nam zafundował pandemię, zostawmy na boku.

ZOBACZ 7 PRZYKŁADÓW NIELOGICZNYCH PRZEPISÓW W SZKOLE W CZASACH KORONAWIRUSA

Gdy jednak my – odpowiedzialni rodzicie odpowiedzialnych dzieci – chcemy z nimi przedyskutować życie szkolne po 1 września, uczulić na pewne zagrożenia, udzielić wskazówek, upewnić się, że wszystko rozumiemy i ustalić, że wiemy, co robić, napotykamy na problem. Antycovidowe przepisy szkolne zawierają bowiem sporo niekonsekwencji. I to zarówno na poziomie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak i regulaminów szkolnych, a nawet okólników wydawanych przez dyrektorów.

Dorośli - przyzwyczajeni do luk w przepisach, rozumiejący też, że nawet dobre prawo pozostawia pewne pole do interpretacji, a nade wszystko pogodzeni z faktem, że polska walka z pandemią pełna jest wpadek legislacyjnych i komunikacyjnych - nie zadają już pytań.

Dzieci jednak maja prawo – i to jest piękne – pytać dorosłych. I zastawiać na nich sidła. „Tata, a czemu tu napisano tak, a robi się tak?” albo „A dlaczego przepis mówi to, a każdego dnia widzę co innego?” – ależ lubimy takie pytania, prawda, drodzy rodzice i dziadkowie?

Zebraliśmy najbardziej jaskrawe nielogiczności w wytycznych dla szkół. A właściwie są to najbardziej jaskrawe przykłady przepisów, które stoją (teraz lub za chwilę) w sprzeczności z praktyką szkolną.

ZOBACZ 7 PRZYKŁADÓW NIELOGICZNYCH PRZEPISÓW W SZKOLE W CZASACH KORONAWIRUSA

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto