Rosa Radom - Victoria Górnik Wałbrzych 66:60

PG
Dariusz Gdesz
Koszykarze Victorii Górnik Wałbrzych przegrali w Radomiu z wiceliderem tabeli - Rosą 60:66. Zajmujący odległe miejsce w pierwszoligowej stawce wałbrzyszanie rozegrali jednak dobre spotkanie i jeszcze po trzeciej kwarcie był remis 51:51. W ostatniej odsłonie więcej szczęścia mieli gospodarze. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Jakub Zalewski - 12, dla wałbrzyszan Krzysztof Jakóbczyk - 18. Rosa Radom – Górnik Wałbrzych 66:60 (15:14, 18:14, 18:23, 15:9) Rosa: Zalewski 12, Przybylski 11, Wiekiera 10, Nikiel 9, Kapturki 8, Kardaś 6, Wróbel 6, Podkowiński 4, Maj 0, Donigiewicz 0, Cetnar 0 Victoria Górnik: Jakóbczyk 18, Sterenga 13, Ustarbowski 7, Józefowicz 6, Wróbel 5, Muszyński 4, Kietliński 4, Nitsche 3, Pieloch 0, Stochmiałek 0

W Radomiu o g. 17 koszykarze Victorii Górnik Wałbrzych zaczęli mecz z Rosą, wiceliderem tabeli. Wałbrzyszanie wyszli na boisko piątką: Jakóbczyk, Nitsche, Józefowicz, Sterenga ,Ustarbowski. Trener gospodarzy wystawił do gry: Maja, Donigiewicza, Przybylskiego, Wróbla i Nikiela.
7,46 min do końca I kwarty - Rosa prowadzi 3:2
4,41 min do końca I kwarty - Rosa - Górnik 7:6
2,32 min do końca I kwarty - Rosa prowadzi z Górnikiem 11:6
8,38 min do końca II kwarty - Rosa - Górnik 19:15
6,25 min do końca II kwarty - Rosa - Górnik 24:23
4,42 min do końca II kwarty - celny rzut za dwa punkty Józefowicza i Rosa prowadzi z Górnikiem tylko 27:25
2,38 min do końca II kwarty. Dwa celne rzuty wolne gracza Rosy i gospodarze prowadzą 31:25
Po dwóch kwartach meczu w Radomiu, tamtejsza Rosa, wicelider pierwszej ligi koszykarzy prowadzi z Victorią Górnik Wałbrzych 33:28. Najwięcej punktów dla wałbrzyszan zdobył dotąd Krzysztof Jakóbczyk (12), a dla gospodarzy Jakub Zalewski (10)
Na 9,35 min przed końcem III kwarty Rosa prowadzi z Górnikiem 37:28
5,01 przed końcem III kwarty - Rosa - Górnik 45:33
2,14 min do końca III kwarty. Dwa celne rzuty wolne Marcina Sterengi i jest 47:43 dla Rosy Radom
Świetna końcówka III kwarty w wykonaniu wałbrzyszan i w Radomiu po 30 minutach jest remis 51:51
8,09 do końca meczy - Górnik prowadzi 53:51
5,54 min do końca meczu - jest remis 53:53
3,38 min do końca meczu - Rosa prowadzi z Górnikiem 57:55
1,54 min do końca meczu - Rasa prowadzi z Górnikiem 59:58
Celny rzut Jakóbczyka i na 37 sekund przed końcem meczu jest 62:60 dla Rosy Radom
Koniec meczu. Rosa wygrała 66:60

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy