Rozegrano Biegowy Turniej Rycerski

Najlepsi byli Halina Szczęsna-Radzikowska i Robert Kubiak

Tegoroczny IX Biegowy Turniej Rycerski wygrał Robert Kubiak, a w rywalizacji pań najlepsza była Halina Szczęsna-Radzikowska. Rozgrywany w Wałbrzychu, niezwykły turniej składał się tym razem z dwóch etapów. W pierwszym „Tarasy i Schody Zamku Książ” wystartowało 65 biegaczy. Pokonywali 4 km trasy po Książańskim Parku Krajobrazowym i wspinali się po schodach na 5 piętro zamku. Pierwszy dotarł tam Piotr Holly, przed Kubiakiem i Patrykiem Łazarskim. W kategorii kobiet zwyciężyła Szczęsna-Radzikowska, przed Katarzyną Chomiak i Anną Pernej. W drugim dniu turnieju 50 zawodników pokonywało trasę w okolicach ruin starego Książa. Wygrał Holly, drugi był Kubiak a trzeci Łazarski. Pierwsza trójka pań była identyczna jak dzień wcześniej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani