Rozegrano Silesian Winter Cup

PG
Młodzi piłkarze rywalizowali przez cztery dni

W Świdnicy rozegrano kolejną edycję turnieju piłkarskiego dla dzieci - Silesian Winter Cup. W zawodach oprócz klubów z naszego kraju (głównie Dolnego Ślaska) wzięło też udział kilka ekip z Czech. W pierwszym dniu zawodów rywalizowały zespoły złożone z ośmiolatków. Zwyciężył zespół Gryfa Świdnica, który w finale pokonał FC Academy Wrocław. Trzecie miejsce zajęły Karkonosze Jelenia Góra. W kat. U-9 zwyciężyła drużyna Ślaska I Wrocław przed Gryfem I Świdnica i SK Prepychy z Czech. W trzecim dniu imprezy w hali na osiedlu Zawiszów walczyli 10-latkowie. W tej kategorii triumfował zespół FK Lazne Belohrad z Czech, przed Śląskiem I Wrocław i czeskim FK Nachod. Na zakończenie Silesian Winter Cup zagrali chłopcy z rocznika 2000. Tym razem wygrał FK Nachod, który w finale po serii rzutów karnych pokonał Gryfa Świdnica. Trzecie było Rodło Opole.