Rozwój II Katowice - Górnik Wałbrzych 5:2

Artur Szałkowski
Kornel Duś
Kornel Duś Dariusz Gdesz
Mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski zakończył się remisem 2:2. W dogrywce juniorzy Górnika opadli z sił i wałbrzyszanie przegrali.

Pierwszą bramkę w meczu strzelili piłkarze Rozwoju II Katowice, którzy objęli prowadzenie już w 5 minucie spotkania. Górnik wyrównał w 15 minucie. Strzelcem gola dla wałbrzyszan był Kornel Duś. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Drużyna Górnika Wałbrzych pojechała do Katowic w rezerwowym składzie. Podstawowi zawodnicy biało-niebieskich, między innymi Marcin Morawski, Marek Wojtarowicz, Jan Rytko oraz Dariusz i Grzegorz Michalakowie są obecnie na akademickich mistrzostwach Europy w futsalu, które są rozgrywane w fińskim Tampere. W Finlandii przebywa również trener Górnika Robert Bubnowicz. Z tego powodu w składzie Górnika na mecz z drugą drużyną Rozwoju Katowice, znalazło się aż sześciu juniorów. Trenerem wałbrzyszan jest w tym meczu Piotr Przerywacz, asystent Roberta Bubnowicza. W 51 minucie meczu piłkarze z Katowic strzelili drugiego gola i ponownie objęli prowadzenie. W 87 minucie piłkarze Górnika wyrównali. Gola dla wałbrzyszan strzelił junior Paweł Matuszak. Mecz zakończył się remisem 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka, bądź rzuty karne. W ósmej minucie dogrywki piłkarze Rozwoju strzelają trzecią bramkę, a trzy minuty później podwyższają wynik spotkania na 4:2. Złożona głównie z juniorów drużyna Górnika najwyraźniej opadła z sił. Starczyło ich tylko na 90 minut spotkania. W 105 minucie meczu, piłkarze Rozwoju podwyższają wynik meczu na 5:2. Takim też wynikiem kończy się mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Tym samym Górnik żegna się z tymi rozgrywkami. Obserwatorzy meczu Rozwój II Katowice - Górnik Wałbrzych podkreślają, że wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Młodzi wałbrzyscy piłkarze byli piłkarsko lepsi. Niestety nie podołali trudom meczu i dogrywki pod względem kondycyjnym.