Ruszył remont okazałej willi przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu! Pokazujemy, jak jest w środku (ZDJĘCIA)

ADA/DG
Willa przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu, to jedna z pereł Wałbrzycha. Ruszył remont budynku
Willa przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu, to jedna z pereł Wałbrzycha. Ruszył remont budynku Wałbrzych Moje Miasto/Dariusz Gdesz
Udostępnij:
Ruszył kapitalny remont pięknej willi przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu. Była to jedna piękniejszych niegdyś kamienic miasta, wybudowana przez lekarza rodu Hochbergów dr Issmera, po wojnie siedziba straży pożarnej. Po remoncie powstanie tu dom pobytu dziennego dla seniorów, świetlica środowiskowa oraz dla młodzieży i pomieszczenia biurowe.

Remont willi przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu ma potrwać do końca przyszłego roku.

Przywrócenie dawnej świetności tej przepięknej śródmiejskiej willi oraz adaptacja na nowe potrzeby będą kosztować blisko 10 mln zł! Kosztorys prac opiewa dokładnie na kwotę 9,7 mln zł. Prace mają się potrwać do końca przyszłego roku i toczą się pod nadzorem konserwatora zabytków.

Willa przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu, nazywana willa dr Issmera, który był lekarzem Hochbergów, to jeden z najładniejszych obiektów w Śródmieściu Wałbrzycha. Miasto pozyskało pieniądze na jej remont z rządowego programu inwestycji lokalnych.

Dzięki tej inicjatywie, obiekt nie podzieli losu innych perełek, jak choćby cudownej, a zrujnowanej Willi Daisy w centrum czy Lwiego Grodu na Starym Zdroju. Jest także duża szansa na ocalenie innego, kultowego budynku w Wałbrzychu. Willi Keindorfa, gdzie również z inicjatywy miasta ma przenieść się Urząd Stanu Cywilnego. Prace jednak na razie nie ruszyły.

Zobaczcie, w jakim stanie jest dziś remontowany zabytek przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu

Willa przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu, to jedna z pereł Wałbrzycha. Ruszył remont budynku

Ruszył remont okazałej willi przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu...

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie