Ruszyły zgłoszenia do V edycji „Gwiazd Biznesu” - Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego - ZDJĘCIA

Redakcja
Ruszyły zgłoszenia do V edycji „Gwiazd Biznesu” - Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego
Ruszyły zgłoszenia do V edycji „Gwiazd Biznesu” - Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego Dariusz Gdesz
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, który jest organizatorem „Gwiazd Biznesu” przygotował dla uczestników plebiscytu rywalizację w sześciu kategoriach. Ponadto kapituła wybierze Osobowość. Zwycięzców poznamy 17 maja na gali w wałbrzyskiej Starej Kopalni.

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu” mogą się zgłaszać firmy oraz samorządy z Dolnego Śląska. Wyboru laureatów, na podstawie poprawnie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych dokonają członkowie kapituły konkursu. Są to niezależni przedstawiciele podmiotów gospodarczych oraz instytucji. Komisja będzie oceniać aktywności podejmowane przez zgłoszone podmioty w 2018 r.

– Wybór konkretnych wyróżnień nie jest łatwy. Każdy z członków 10-osobowej kapituły ma swoją punktację, np. ja zawsze zwracam szczególną uwagę na zawartą w zgłoszeniach innowacyjność oraz jej wdrażanie. To oceniam najwyżej – mówi Sławomir Hunek, prezes zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i przewodniczący kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”.

Kapituła konkursu nagrodzi przedsiębiorców i samorządowców w siedmiu kategoriach:
- Mikro Biznes,
- Mikro Firma,
- Mała Firma,
- Średnia Firma,
- Biznes Odpowiedzialny Społecznie,
- Samorząd Przyjazny Biznesowi,
- Osobowość

– Mniejsze firmy nie zawsze chcą się chwalić swoimi osiągnięciami i udostępniać dane, zwłaszcza finansowe. Dlatego cieszy nas, że wzrasta liczba firm, które zgłaszają się do udziału w „Gwiazdach Biznesu” – mówi Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców i członek kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. – Wszystkie zgłoszenia są przez nas wnikliwie kontrolowane. Sprawdzamy, czy firma, która zgłosiła się do konkursu dobrze traktuje swoich pracowników, czy nie zalega z płatnościami itd. Wybieramy najlepszych.

Do rywalizacji w plebiscycie mogą przystąpić: przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz organizacje promujące przedsiębiorców, które prowadzą działalność na terenie Dolnego Śląska. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na oficjalnej stronie internetowej plebiscytu www.gwiazdybiznesu.pl Wypełnione ankiety konkursowe należy złożyć do poniedziałku (15 kwietnia). Zgłoszenia można przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected] bądź złożyć osobiście w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Media Group Sp. z o.o. przy ul. Limanowskiego 15, 58-300 Wałbrzych.

– Kiedy pięć lat temu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wyszedł ze swoją działalnością także poza Dolny Śląsk, postanowiliśmy wspierać także małe firmy pożyczkami i dotacjami. Doceniamy to, że sami prowadzą biznes, tworzą miejsca pracy i uważamy, ze należy ich wspierać oraz wyróżniać także marketingowo – mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego i członek kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. – Obecnie wspieramy przedsiębiorców nie tylko z województwa dolnośląskiego, ale również województw: lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dlatego rozważamy, by przyszłoroczną edycję plebiscytu rozszerzyć także na te województwa.

Laureaci plebiscytu otrzymają prestiżowe statuetki „Gwiazd Biznesu”, które zostały zaprojektowane przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich. Tegoroczna gala finałowa plebiscytu odbędzie się 17 maja w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu i poprowadzi ją aktor Cezary Pazura.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Strefa Biznesu - Kara dla Raiffeisen International

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie