Fot Fot

Fot. materiały organizatorów (© Fot. materiały organizatorów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przed nami druga niedziela wielkiego biegania na nartach na Polanie Jakuszyckiej. Drugie zawody z cyklu Salomon Nordic Sunday rozpoczną się 17 stycznia o godz. 11.00. Od godziny 9.00 w biurze zawodów organizatorzy ze Stacji Jakuszyce prowadzić będą zapisy. Ale też apelują: jeśli możecie zapisać się wcześniej, nie zwlekajcie z tym – w dniu zawodów atmosfera będzie gorąca.


Warto też na wstępie wyjaśnić to, co budzi najwięcej pytań i wątpliwości: na wszystkie zawody z cyklu SNS zapisujemy się tylko raz. Formularz zgłoszeniowy – dostępny na stronie http://sns-nartybiegowe.pl/ - wypełnia się przed pierwszym startem. Od tego momentu każdy uczestnik ma swoje stałe miejsce w „tajnej” bazie organizatorów. Potwierdzeniem startu w kolejnej edycji jest wpłata startowego w wysokości 30 złotych (najlepiej przelewem na konto). Kto nie pobrał numeru przed pierwszą (grudniową) edycją, może to uczynić przed drugą edycją biegów w Stacji Jakuszyce. Opłata za numer z czipem wynosi 15zł.

Na liście startowej zapisanych było wczoraj blisko 130 zawodników, w tym liczna reprezentacja wioślarzy. Po raz kolejny Na Polanie Jakuszyckiej wystartują zawodnicy z poznańskiego Klubu Wioślarskiego z roku 1904. Narty biegowe stają się też domeną dzieci i młodzieży z leszczyńskiego klubu biegów na orientację. W grudniowej edycji SNS wystartowali poza klasyfikacją, z dodatkowymi numerami startowymi. Zakładali, że na jednorazowym występie zakończy się ich przygoda z biegami w Jakuszycach, ale tak im się spodobało, że postanowili przyjechać ponownie.
Najstarszy zapisany uczestnik niedzielnych zawodów liczy sobie 75 wiosen, najmłodsi urodzili się w 1996 roku. Przyjeżdżają z okolicy – z Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Piechowic, ale też z Gdańska, Gdyni i Warszawy.

Na uczestników drugiej edycji SNS czekają zmiany regulaminowe. Organizatorzy wprowadzili dodatkowy, 6-kilometrowy dystans - „MINI MŁODZIK” dla najmłodszej kategorii (trasa łatwa). Rywalizujący na tym dystansie zawodnicy wybiegną na trasę 10 minut po starcie masowym, wspólnym dla „klasyków” i „łyżew”. Od startu przez pierwsze 100 metrów obowiązuje jazda w torach (założone będą cztery ślady). Po stu metrach można „łyżwować”. Dodajmy też, że poszerzona o dwa metry będzie bramka pomiaru czasu (teraz ma 6 metrów).

Trasy:

MINI MłODZIK - jedna pętla o długości 6 km,
MINI - jedna pętla o długości 8 km,
MEGA - dwie pętle o długości 8km,
niespodzianka na trasie: podbieg na Samolot (długość podbiegu: prawie kilometr, 5 proc. nachylenie) .

Trasa jest oznakowana oraz zabezpieczona przez sędziów i ratowników medycznych. Na dystansie zlokalizowane są punkty żywieniowe oraz punkty kontrolne, odczytujące informację z chipa umieszczonego pod numerem startowym zawodnika.

Bonusy: wśród wszystkich uczestników rozlosowywane zostaną nagrody: pulsometr Suunto, para nart Salomon oraz 10 mniejszych nagród od sponsora - czapeczki, saszetki.

Bufet: herbata tak samo pyszna jak poprzednio, z dużą ilością soku malinowo-lipowego oraz mnóstwo smakołyków (ciastka, czekolada, banany, pomarańcze, suszone morele) .

Wszystkich informacji o cyklu SNS udziela biuro zawodów: Stacja Jakuszyce, Szklarska Poręba - Polana Jakuszycka, www.stacja-jakuszyce.pl, e-mail: sns@stacja-jakuszyce.pl, wypozyczalnia@stacja-jakuszyce.pl, tel. 0 692 350 001, 0 668 667 088.

Więcej o Salomon Nordic Sunday, w tym wyniki i relacja z pierwszych zawodów, na naszej stronie specjalnej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!