Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali u siebie w Pucharze Polski 3:0 TSV Sanok

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali u siebie w Pucharze Polski 3:0 TSV Sanok. Był to pojedynek dwóch I-ligowców. W sobotę 25 listopada czeka te zespoły spotkanie ligowe w Sanoku. Może wałbrzyszanom uda się ponownie zwyciężyć? Wygląda na to, że poznali słabe strony TSV.
Pierwszego seta pojedynku pucharowego goście z Sanoka zaczęli od prowadzenia, później MKS Aqua Zdrój dogonił ich, ale ci potrafili odzyskać przewagę i kiedy było już 22:18 dla TSV wydawało się, że wygrają tę cześć spotkania. Końcówka seta należała jednak do ekipy trenera Janusza Bułkowkiego, która zwyciężyła 26:24.
Taki wynik wyraźnie dał gospodarzom wiarę w sukces i pewność siebie. Aqua Zdrój prowadził od początku do końca zwyciężając 25:20. Trzecia partia miała podobny przebieg, a goście przegrali tylko 21:25, bo w końcówce meczu trener Bułkowski dał pograć rezerwowym zawodnikom.

W następnej rundzie Pucharu Polski siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych zagrają we własnej hali 22 grudnia z Krispolem Września (Krispol teraz wygrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa)