Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych przegrali w Nowej Soli 1:3

Siatkarze MKS-u Aqua Zdrój Wałbrzych zrobili swoim kibicom przykrą niespodziankę. Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego przegrali na wyjeździe 1:3 z zespołem MKST Astra Nowa Sól.

Przed tym spotkaniem wydawało się, że nasz spadkowicz z I ligi pojedzie do Nowej Soli po komplet punktów. Aqua Zdrój był liderem tabeli, bo w bieżącym sezonie po dwóch kolejkach spotkań, miał dotąd na koncie dwa zwycięstwa, w tym nad tak silnym przeciwnikiem jak Chrobry Głogów. Astra mecz pierwszej kolejki przegrała, a przed tygodniem z trudem uporała się u siebie 3:2 ze słabą drużyną Juve Głuchołazy. Za wałbrzyszanami przemawiał też sparing rozegrany przed sezonem, we wrześniu. Aqua Zdrój wygrał wtedy z Astrą w Wałbrzychu bez straty seta.
Teraz pierwszą partię wałbrzyszanie przegrali po wyrównanej walce 25:27. Kto miał nadzieję, że w drugim secie nasi pozbierają się, tego spotkał srogi zawód. Bowiem zespół z Nowej Soli w tej części spotkania zdemolował Aqua Zdrój aż 25:14. Stało się jasne, że wałbrzyszanie kompletu punktów już nie zdobędą, ale mogli jeszcze powalczyć o zwycięstwo. I walczyli, ale krótko. Bo trzeciego seta wygrali 25:20, ale w czwartym 25:23 górą byli gospodarze.