Siatkarze I-ligowego Aqua Zdroju Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:3 z KPS-em Siedlce

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:3 z KPS-em Siedlce. Mecz w Siedlcach zaczął się dla gości bardzo obiecująco. Wałbrzyszanie w pierwszym secie toczyli w początkowo wyrównaną walkę, a w końcówce wypracowali sobie kilka punktów przewagi i wygrali 25:21. W drugiej partii KPS długo nieznacznie prowadził, ale w końcówce Aqua Zdrój znowu wyszedł na prowadzenie 21:20. Gościom nie udało się jednak powtórzyć pierwszego seta. Siatkarze z Siedlec zmobilizowali się i wygrali 25:23.
W trzeciej części spotkania prowadzenie zmieniało się, ale w decydującym momencie punkty zdobywali gospodarze. Wygrali trzeciego seta 25:21 i prowadzili 2:1. Wałbrzyszanie myśląc o zdobyciu chociaż jednego punktu musieli następną partię wygrać. Niestety rozpoczęli ją słabo. Aqua Zdrój co prawda doprowadził do remisu przy stanie 16:16, ale później drużyna z Siedlec znowu przejęła inicjatywę i wygrała 25:21.

KPS Siedlce – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:21)