Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali 1:3 ze Ślepskiem Suwałki i są na dnie tabeli

Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych nie dali rady liderowi tabeli. Wałbrzyszanie przegrali na swoim boisku ze Ślepskiem Suwałki 1:3. Była to szósta porażka ekipy trenera Przemysława Michalczyka, w szóstym meczu bieżącego sezonu. Z tak fatalnym wynikiem Victoria PWSZ oczywiście zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a do tego dystans dzielący ją od reszty stawki jest coraz większy. Trzeba jednak przyznać, że wałbrzyszanie walczyli z liderem ambitnie. Byli bardzo blisko wygrania dwóch setów i wywalczenia przynajmniej jednego punktu. Niestety nie udało im się, ale w grze Victorii PWSZ widać postęp i być może już niedługo zacznie piąć się w górę tabeli. Podopieczni trenera Michalczyka zaczęli mecz ze Ślepskiem bardzo obiecująco. Co prawda pierwsze punkty w spotkaniu zdobyli goście, ale wałbrzyszanie szybko doprowadzili do stanu 6:6, a później byli na tyle skuteczni, że pierwszego seta wygrali 25:21. Rozpędzeni gospodarze długo prowadzili też w drugiej partii. Drużyna z Suwałk jednak zmobilizowała się, doprowadziła do remisu 16:16, a później wyszła na prowadzenie i tym razem ona zwyciężyła 25:21. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do drugiego, z tym że Ślepsk wygrał go 25:22. Było 2:1 w setach dla gości i wałbrzyszanie musieli wygrać następną partię, żeby uratować się od porażki bez zdobyczy punktowej. Prowadzili między innymi 8:6 i 17:13, ale lider zdołał doprowadzić do zaciętej końcówki i rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść 30:28.
Teraz drużynę trenera Przemysława Michalczyka, w sobotę 12 listopada, czeka wyjazdowy mecz z Krispolem Września.