Siatkarze Victorii PWSZ pokonani we Wrześni, w środę zagrają u siebie z Energą Pekpolem Ostrołęka

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, beniaminka I ligi, już w środę, 15 października o godz. 19.30 będą podejmowali w hali Aqua-Zdroju drużynę o nazwie Energa Pekpol Ostrołęka. W ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe 2:3 (25:21, 25:18, 24:26, 22:25, 10:15) Krispolowi Września

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, beniaminka I ligi, już w środę, 15 października o godz. 19.30 będą podejmowali w hali Aqua-Zdroju drużynę o nazwie Energa Pekpol Ostrołęka. Zespół z Ostrołęki w ostatniej kolejce wygrał u siebie 3:0 (25:21, 25:22, 25:14) z Wartą Zawiercie. Wałbrzyszanie natomiast ulegli na wyjeździe 2:3 (25:21, 25:18, 24:26, 22:25, 10:15) Krispolowi Września. Zespół trenera Krzysztofa Janczaka powtórzył zatem wynik z poprzedniej kolejki, kiedy to przegrał u siebie 2:3 z mocną Stalą Nysa.
Krispol to także bardzo silny przeciwnik, który przed ostatnią serią spotkań liderował w tabeli, a jednak Victoria PWSZ była bardzo blisko wygrania we Wrześni. Wałbrzyszanom zabrakło trochę szczęścia i być może ogrania na I-ligowych parkietach.
Goście zaczęli mecz świetnie. W pierwszym secie wyszli szybko na prowadzenie 6:3 i nie oddali przewagi już do końca wygrywając 25:21. Druga partia toczyła się przy jeszcze większej przewadze drużyny trenera Janczaka. Victoria PWSZ wygrała 25:18 i było 2:0 w setach. Wydawało się, że goście łatwo „zgarną” we Wrześni trzy punkty. Jednak Krispol w trzecim secie „obudził się”. Grano w nim punkt za punkt. Wałbrzyszanie prowadząc 24:23 mieli jeszcze piłkę meczową, ale nie wykorzystali okazji, nie zdołali jej skończyć, a trzy, kolejne punkty zdobyli rywale i było 2:1 w setach. Niestety potwierdziło się stare siatkarskie przysłowie, że kto prowadząc 2:0 nie wygra 3:0, ten przegrywa 2:3. Victoria PWSZ w czwartej partii uległa siatkarzom z Wrześni 22:25 (przez moment przegrywała tylko 22:23), a w tie-breaku 10:15.

APP Krispol Września – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (21:25, 18:25, 26:24, 25:22, 15:10)
TS Victoria PWSZ: Olszewski, Piórkowski, Krzywiecki, Kaczmarek, Filipiak, Krulicki, Fijałek, Olczyk, Karpiewski, Zieliński, Mihułka, Kamiński.

W pozostałych meczach kolejki uzyskano wyniki: KPS Siedlce Bank Spółdzielczy z Grupy BPS – SMS PZPS Spała 1:3, Ślepsk Suwałki – KS Camper Wyszków 0:3, Stal AZS PWSZ Nysa – KS Espadon Szczecin 3:0, Energa Pekpol Ostrołęka – Aluron Warta Zawiercie 3:0, ASPS Avia Świdnik – UMKS Kęczanin Kęty 0:3, LKS Caro Rzeczyca – AGH 100RK AZS Kraków 2:3.