Siatkarze Victorii PWSZ są pierwszym zespołem, który w tym sezoniew wygrał w Ostrołęce

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, beniaminka I ligi wygrali na wyjeździe 3:1 (25:21, 25:21, 27:29, 32:30) z Pekpolem Ostrołęka. Wałbrzyszanie zrehabilitowali się w ten sposób za porażkę sprzed kilku dni, kiedy to ulegli u siebie 1:3 Krispolowi Września.

Z Pekpolem w jego hali w tym sezonie przed Victorią PWSZ nikt nie wygrał. Tym razem jednak ekipa trenera Krzysztofa Janczaka po ciężkiej, zaciętej walce zdobyła komplet punktów. Pierwsze, dwa sety wałbrzyszanie wygrali po 25:21. W trzeciej partii gospodarze postanowili jednak jeszcze spróbować powalczyć o zwycięstwo. W efekcie trzeciego seta Pekpol „wyrwał” wałbrzyszanom 29:27. Było 2:1 w setach dla Victorii PWSZ i zaczęła się czwarta partia, w której gospodarze chcieli doprowadzić do tie-breaka, a goście zakończyć spotkanie i „zgarnąć pełną pulę”. Po małym horrorze górą byli jednak zawodnicy trenera Janczaka, którzy zwyciężyli 32:30. Po tej wygranej wrócili na pozycję wicelidera tabeli. Teraz wałbrzyszanie mają przed sobą znacznie łatwiejszy pojedynek. W sobotę, 17 stycznia zagrają bowiem o godz. 17 w Aqua-Zdroju z Avią Świdnik, zdecydowanie najsłabszym zespołem I ligi, który w 17 meczach zgromadził w sumie 3 punkty (Victoria PWSZ ma ich 36, a lider Camper Wyszków 42, pomimo że rozegrał o jeden mecz mniej).