Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali u siebie dwa razy: 3:2 i 3:1 AZS Stal Nysa

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych od dwóch zwycięstw zaczęli walkę w ścisłym finale I ligi. Wałbrzyszanie pokonali w hali Aqua-Zdroju 3:2 (25:20, 27:25, 15:25, 25:27, 15:12) i 3:1 (25:22, 25:21, 17:25, 26:24) AZS Stal Nysa i prowadzą 2:0 w starciu, w którym walczy się do trzech zwycięstw.

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych od dwóch zwycięstw w hali Aqua-Zdroju zaczęli walkę w ścisłym finale I ligi. Wałbrzyszanie pokonali AZS Stal Nysa najpierw 3:2 (25:20, 27:25, 15:25, 25:27, 15:12). Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka pierwszego seta z Nysą wygrała gładko, w drugim musiała się trochę „pomęczyć”, ale ostatecznie objęła prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia partia należała zdecydowanie do gości i zrobiło się 2:1. Wałbrzyszanie chcąc uniknąć rozgrywania aż pięciu setów, w czwartej części spotkania walczyli ambitnie do końca i byli już bliscy zwycięstwa, jednak sędziowie popełnili błąd i nie zaliczyli im piłki meczowej. To trochę zdekoncentrowało naszych siatkarzy. Przegrali czwartego seta, ale w tie-breaku zdołali „pozbierać się” i wygrali cały mecz. Następne spotkanie z drużyną z Nysy „poszło" wałbrzyszanom jakby łatwiej. Wygrali dwa pierwsze sety: 25:22 i 25:21. W trzeciej partii podobnie jak dzień wcześniej przegrali. Zabrakło im jakby koncentracji i tym razem było 17:25. Ale pod koniec seta Victoria PWSZ wyraźnie „wróciła do gry". Gospodarze nie dopuścili już do tie-breaka. Przy stanie 24:24 udanie zaatakował Kaczmarek, a następnie asem serwisowym popisał się Fijałek i wygrali 26:24, a cały mecz 3:1.
Teraz w rywalizacji do trzech zwycięstw wałbrzyszanie prowadzą 2:0, ale następny mecz zostanie rozegrany w Nysie, w poniedziałek 18 maja o godz. 18. Jeśli Victoria PWSZ przegra to kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 maja. Gdyby Stal Nysa zdołała doprowadzić do remisu, to ostatni, decydujący mecz zostanie rozegrany w Wałbrzychu w piątek, 22 maja o godz. 18.