Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali w Suwałkach 2:3 ze Ślepskiem

Dariusz Gdesz
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali na wyjeździe 2:3 ze Ślepskiem Suwałki. Po trzech kolejkach zajmują trzecie miejsce od końca w tabeli

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali na wyjeździe 2:3 ze Ślepskiem Suwałki. Nasz mistrz I ligi popełniał w tym meczu sporo błędów. Wałbrzyszanie jednak pierwszego seta przegrali po zaciętej walce 27:29. Druga partia zupełnie nie udała się podopiecznym trenera Krzysztofa Janczaka. Ulegli 18:25, gospodarze prowadzili 2:0 w setach, i wydawało się, że pojedynek może zakończyć się bardzo szybko. Tak się jednak nie stało. Victorii PWSZ nie szło najlepiej, ale walczyła ambitnie i trzecią odsłonę zdołała wygrać 26:24, a czwartą 36:34. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ślepsk był w nim lepszy i zwyciężył 15:12. Wałbrzyszanie zdobyli zatem jeden punkt i po trzech kolejkach mają ich na koncie trzy. Daje to mistrzowi poprzedniego sezonu trzecie miejsce od końca w tabeli.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2
(29:27, 25:18, 24:26, 32:34, 15:12)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0