Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu ulegli 2:3 KPS-owi Siedlce

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali ostatni mecz pierwszej rundy sezonu I ligi. Podopieczni trenera Przemysława Michalczyka ulegli na swoim boisku 2:3 zespołowi KPS-u Siedlce. Drużyna z Siedlec zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Victoria PWSZ jest na ostatniej pozycji (nie wygrała jeszcze w tym sezonie meczu), jednak na parkiecie nie było widać wielkiej różnicy w poziomie gry drużyn. W pierwszym secie remis był jeszcze przy stanie 22:22, a końcówkę partii na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, którzy zwyciężyli 26:24. To wpłynęło mobilizująco na drużynę z Siedlec, która dwa następne sety wygrała po 25:18. Czwarta część spotkania zaczęła się od prowadzenia KPS-u, między innymi 6:1, ale ekipa trenera Michalczyka odrobiła stratę i wygrała 25:23. W decydującej partii lepszy był jednak KPS i wygrał ją 15:11.
W tym meczu w drużynie z Wałbrzycha zadebiutował Mateusz Siwicki, młody środkowy, wypożyczony do Victorii PWSZ z Łuczniczki Bydgoszcz. Jest szansa, że pomoże on naszej drużynie w wygraniu pierwszego meczu w sezonie. Okazja do tego będzie już w sobotę, 10 grudnia. Siatkarze Victorii PWSZ rozpoczną wtedy drugą rundę sezonu. Zagrają o godz. 16 w hali Aqua Zdroju ze Stalą AZS Nysa. W pierwszym meczu tych drużyn, w trwających obecnie rozgrywkach, w Nysie, wałbrzyszanie przegrali po zaciętej walce 2:3. Może wezmą teraz rewanż?

Victoria PWSZ Wałbrzych – KPS Siedlce 2:3 (26:24, 18:25, 18:25, 25:23, 11:15)
Victoria PWSZ: Napiórkowski, Olszewski, Pietkiewicz, Magnuszewski, Hukel, Schamlewski, Obrębski, Frąc, Durski, Plizga, Siwicki, Szydłowski