Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w sezonie. Pokonali 3:1 SMS PZPS Spała

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w bieżącym sezonie I ligi. Pokonali u siebie 3:1 SMS PZPS Spała

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w bieżącym sezonie I ligi. Stało się to dopiero w 12 serii spotkań. Wałbrzyszanie kilka razy byli już tego blisko, ale przegrywali decydujące piąte sety. Teraz drużyna trenera Przemysława Michalczyka nareszcie przełamała niemoc i gnębiącego ją pecha i pokonała u siebie 3:1 SMS PZPS Spała. Dzięki temu zwycięstwu za trzy punkty, siatkarze z Wałbrzycha opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Wyprzedzili bowiem właśnie młody zespół ze Spały. Victoria PWSZ ma teraz na koncie 8 punktów, a zamykający tabelę SMS PZPS o jeden punkt mniej. Jakby tego było mało, wałbrzyszanie po następnym meczu mogą awansować w tabeli o jeszcze jedno miejsce. W sobotę, 7 stycznia o godzinie 17 czeka ich bowiem pojedynek w hali Aqua Zdroju z zespołem o nazwie Exact Systems Norwid Częsrtochowa, który ma w dorobku 9 punktów i jest w stawce bezpośrednio przed drużyną Przemysława Michalczyka. Ta mecz z SMS-em PZPS-em Spała zaczęła od objęcia szybko prowadzenia i wygrania pierwszego seta 25:17. W drugiej partii nasi siatkarze jednak dali się zaskoczyć i błyskawicznie zrobiło się m.in. 4:12 dla gości. Nie udało się już odrobić straty i po drugim secie Victoria PWSZ remisowała z zespołem ze Spały 1:1. Przegranie partii podziałało jednak na ekipę gospodarzy mobilizująco. W efekcie w trzeciej odsłonie zdemolowali rywali i wygrali gładko 25:11. Goście próbowali jeszcze doprowadzić do tie-breaka ale czwartego seta przegrali 25:22.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 22:25, 25:11, 25:22)