Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Siedlcach z tamtejszym KPS-em 3:2.

Dariusz Gdesz

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Siedlcach z tamtejszym KPS-em 3:2. Zwycięstwo nad rywalem zajmującym wyższe miejsce w tabeli i to na jego terenie, jest dobrym wynikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka. Szkoda tylko, że nie udało im się zdobyć kompletu punktów. Victoria PWSZ ma bowiem jeszcze teoretyczne szanse zakwalifikowania się do fazy play-off sezonu. Ważny jest jednak każdy, zdobyty punkt.
W Siedlcach goście zaczęli słabo, bo od przegrania pierwszego seta 20:25. Zmobilizowali się jednak i kolejne, dwie, partie wygrali 25:17 i 25:20. Goście prowadzili wtedy 2:1 w setach i do zgarnięcia 3 punktów potrzebowali wygrania jeszcze jednego. Niestety zostali rozbici 18:25 i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break. W nim Victoria PWSZ zwyciężyła 15:12 i wróciła do Wałbrzycha z 2 punktami.
Teraz przed drużyną trenera Janczaka w sobotę, 20 lutego, trudny pojedynek u siebie z Wartą Zawiercie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani