Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zajęli drugie miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa WZK Victoria

Paweł Golębiowski
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zajęli drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Mężczyzn o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. Zawody rozgrywane były przez dwa dni w hali wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Aqua-Zdrój”

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zajęli drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Mężczyzn o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. Zawody rozgrywane były przez dwa dni w hali wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Aqua-Zdrój”. Oprócz Victorii PWSZ wzięły w nich udział zespoły: VC Dresden (mistrz Niemiec), AZS PWSZ Stal Nysa (mistrz I ligi) i Jastrzębski Węgiel (mistrz Polski).
Victoria PWSZ zaczęła turniej od pojedynku z Jastrzębskim Węglem. Wygrała łatwo 3:0 (25:10, 25:22, 25:15), ale walczyła z głębokimi rezerwami zespołu ekstraklasy. Do Wałbrzycha przyjechało tylko kilka gwiazd z Jastrzębia, m.in. Lech Łasko, reprezentant Włoch i trener Lorenzo Bernardi. Nie pojawili się na parkiecie, ale byli sporą atrakcją dla kibiców, którzy robili sobie z nimi zdjęcia i zbierali od nich autografy. W kolejnym pojedynku wałbrzyszanie ulegli 1:3 (25:21, 15:25, 26:28, 18:25) Stali Nysa. W tym meczu w podstawowym składzie zagrał Krzysztof Janczak, trener Victorii PWSZ. W pierwszym dniu turnieju Stal Nysa pokonała jeszcze 3:1 VC Dresden, a Niemcy wygrali 3:1 z Jastrzębskim Węglem.
Drugi dzień imprezy zaczął się od pojedynku Stali Nysa z Jastrzębskim Węglem. Wygrali 3:2 I-ligowcy i zapewnili sobie zdobycie pucharu. Jastrzębski Węgiel „wylądował” na ostatniej, czwartej pozycji. Victoria PWSZ zakończyła turniej zwycięstwem 3:0 (25:20, 25:19, 25:15) nad VC Dresden.
Trenerzy ekip biorących udział w turniju wybrali na zakończenie najlepszych zawodnikow swoich drużyn. Szkoleniowiec Victorii PWSZ wyróżnił Grzegorza Kuklę i Sebastiana Zielińskiego. Nagrodę od prezesa Victorii dostał też Łukasz Kaczmarek, który został niedawno mistrzem Europy w siatkówce plażowej w kategorii U-20.