18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarze Victorii PWSZ wygrali we Wrocławiu z liderujacą dotąd w tabeli Gwardią (ZDJĘCIA)

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:1 derbowy pojedynek z Gwardią Wrocław. Był to pojedynek dotychczasowego lidera – Gwardii z wiceliderem z Wałbrzycha. Po tym spotkaniu zespoły zamieniły się miejscami.

Siatkarze II-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:1 derbowy pojedynek z Gwardią Wrocław. Był to pojedynek dotychczasowego lidera – Gwardii z wiceliderem. Wałbrzyszanie udowodnili w nim jednak, że są obecnie najsilniejszym zespołem w swojej grupie II ligi. Po tym meczu zespoły zamieniły się miejscami.
W pierwszej fazie sezonu wałbrzyszanie pokonali już co prawda Gwardię u siebie 3:0, ale wcześniej w identycznym stosunku ulegli jej we Wrocławiu. Teraz, na etapie finału grupowego, kiedy zespoły z pierwszej czwórki tabeli walczą o wyłonienie dwóch najlepszych, które awansują do turnieju półfinałowego Victoria PWSZ zwyciężyła. Pierwszego seta to jednak gospodarze wygrali 25:23. Partia była bardzo zacięta. Podobnie jak druga, w której remis był jeszcze przystanie 23:23. Kibice z Wałbrzycha, których wielu wybrało się na mecz do Wrocławia obawiali się o wynik drugiego seta, bo do niedawana tradycją było, że Victoria PWSZ w tej partii spisywała się gorzej. Jednak nie tym razem. Teraz wałbrzyszanie byli w końcówce lepsi od rywali i zwyciężyli 25:23. Było 1:1 w setach i goście czuli się coraz pewniej, a szkoleniowiec Gwardii zaczął wykonywać „nerwowe ruchy". Brał czas, wprowadzał na parkiet rezerwowych. To jednak nie pomogło. Victoria PWSZ wygrała trzeciego seta 25:20, a czwartego 25:23.